Druhý pokus. Dráhy budou znovu dražit budovu v Brně | E15.cz

Druhý pokus. Dráhy budou znovu dražit budovu v Brně

Budova Českých drah v Brně
Budova Českých drah v Brně
• 
ZDROJ: google mapy

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Historická budova Českých drah (ČD) v Brně v Kounicově ulici se bude 18. června už podruhé dražit, poprvé ji nikdo nechtěl. Nyní bude cena proti první dražbě, která se konala loni v listopadu, o 25 milionů korun nižší. K mání je za 190 milionů korun.

Zaměstnanci Českých drah v budově stále sídlí, většinu plochy však firma pronajímá jiným subjektům. Dům z roku 1922 stojí na ploše 7200 metrů čtverečních, ohraničují jej Kounicova, Tučkova a Sušilova ulice a lze v něm pronajímat až 18 tisíc metrů čtverečních. „Budova je ve tvaru obdélníku, ve vnitrobloku jsou tři nádvoří. Její průčelí do Kounicovy ulice je památkově chráněné,“ píše se v dražební vyhlášce. Na přelomu tisíciletí ČD nechaly objekt zrekonstruovat.

V budově lze pronajímat nejen kancelářské prostory, ale i sklady či parkovací plochy. Zájemci si budovu mohou prohlédnout 23. a 30. května, veřejná dražba se uskuteční 18. června v Národním domě - Kulturním domě železničářů v Praze na náměstí Míru. V listopadu nikdo vyvolávací cenu 215 milionů zaplatit nechtěl, zájem o budovu přesto je. Na podzim si ji přišla prohlédnout asi desítka zájemců. ČD pronajímají zhruba 90 procent plochy a odhadovaný roční výnos z nájemného je 26 milionů korun.

České dráhy prodávají nepotřebné nemovitosti, předloni z prodeje dlouhodobého majetku a materiálu podle informací z výroční zprávy utržily zhruba dvě miliardy korun. ČD loni na podzim dražily hotelový komplex v Praze-Michli za 98,5 milionu korun, který však také nikdo nekoupil.

Autor: ČTK
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.