Hagibor se promění v novou čtvrť. Crestyl investuje 9 miliard | e15.cz

Hagibor se promění v novou pražskou čtvrť. Crestyl představil administrativní část

av

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Developer Crestyl představil administrativní část nové pražské čtvrti Hagibor v sousedství stanice metra Želivského. Na místě vyroste celkem šest kancelářských budov. Stavba první etapy, na které se kromě Crestylu podílí i EP Real Estate, začne ještě letos. Na místě Crestyl postupně buduje také pět rezidenčních domů. Náklady na celý projekt překročí devět miliard korun.

První etapa kancelářského projektu zahrnuje dva administrativní objekty, které nabídnou 31 tisíc metrů čtverečních ploch k pronájmu. Z toho téměř 9 tisíc metrů čtverečních obsadí mediální dům Czech News Center, který na místo přesune své sídlo (součástí Czech News Center je i deník E15).

„Na projektu Hagibor nás zaujalo atraktivní architektonické řešení, vysoký technický standard budovy spolu s lokalitou navazující na Vinohradskou třídu poblíž stanice metra. Těšíme se, že nám nové sídlo umožní zapojit moderní technologie do tvorby multimediálního obsahu včetně například několika nových video studií," říká spoluředitel vydavatelství Czech News Center Tomáš Stránský.

Všech šest administrativních budov, které na místě postupně vyrostou, nabídnou přibližně 80 tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy. První etapa kanceláří zahrnuje dvě budovy přímo u Vinohradské třídy. V přízemí devítipatrových budov vzniknou prostory pro obchody, restaurace a služby.

„Lokalita pražského Hagiboru přímo navazující na Vinohradskou třídu je naprosto unikátní a vidíme v ní velkou budoucnost. Po projektu DOCK se jedná o náš další významný projekt, který využívá symbiózy bydlení, kanceláří, obchodů a služeb na jednom místě," říká Viktor Peška, obchodní ředitel společnosti Crestyl.

Prahu čekají v příštích letech velké změny:

Video se připravuje ...
Prahu čekají v příštích letech velké změny

Autorem administrativní části projektu Hagibor a zároveň celkového urbanistického řešení lokality je oceňované studio Bogle Architects vedené Ianem Boglem. Ten se podílel například na ikonickém londýnském mrakodrapu Swiss Re Tower přezdívaném „Okurka“.

Projekt Hagibor roste na pomezí žádaných rezidenčních čtvrtí Vinohrady a Strašnice, na konci Vinohradské třídy u stanice metra a tramvají. V přímém sousedství se nachází rozsáhlý sportovní areál. Veškerá občanská vybavenost je v blízkém okolí, navíc další nabídka služeb, obchodů, kaváren a restaurací bude přímou součástí projektu. Samozřejmostí je vybudování dětského hřiště a napojení na městské cyklotrasy. Středobodem nové čtvrti bude veřejné prostranství, které bude i díky své poloze přirozeným místem pro setkávání a různé akce.

Crestyl

Společnost působí na českém realitním trhu přes dvacet let a patří mezi největší developery rezidenčních a komerčních projektů.

V současné době se aktivně věnuje rozvoji více než patnácti lokalit po celém Česku s celkovou investiční hodnotou přesahující 1,2 miliardy eur.

Patří k nim i největší projekt v centru Prahy s názvem Savarin, rostoucí čtvrť DOCK v pražské Libni nebo nově vznikající čtvrť Hagibor u metra Želivského.

Autor: av
Newslettery