Ivan Zach z Primy expanduje v realitách, staví kanceláře u Želivského | E15.cz

Ivan Zach z Primy expanduje v realitách, staví kanceláře u Želivského

Ivan Zach z Primy expanduje v realitách, staví kanceláře u Želivského
kancelářské centrum Crystal v Praze
• 
ZDROJ: crystal-prague.cz

Daniel Novák

Miliardář a spolumajitel televize Prima Ivan Zach je dalším z významných českých podnikatelů, který začíná ve velkém zhodnocovat kapitál v nemovitostech. Momentálně staví se svou firmou Ges Real kancelářské centrum Crystal v Praze u stanice metra Želivského. Tím ale Zachovo realitní dobrodružství nekončí.

„Crystal funguje jako vlajková loď společnosti Ges Real, která se hodlá v komerčních realitách dlouhodobě etablovat,“ uvedl člen představenstva firmy Jan Kraus.

Až administrativní centrum na Vinohradech dokončí a pronajme, počítá developer s jeho prodejem. A s protočením peněz v dalších projektech. Už nyní má Zach v hledáčku několik dalších lokalit, o jejichž akvizici jedná. V hrsti už ovšem má dva bytové projekty. První v pražské Troji, která patří mezi lukrativní rezidenční místa.

Zach tam v roce 2011 koupil od diplomatického servisu, který patří pod ministerstvo zahraničí, jakožto jediný zájemce diplomatickou čtvrť za 395 milionů korun. Firma v současnosti pracuje na konkrétní podobě trojského projektu. Další želízko v ohni má Ges Real v Karlových Varech. Přímo u sadů Jeana de Carro v lázeňské části města připravuje projekt, v němž miliardář koketuje s výstavbou družstevního bydlení.

Reality lákají čím dál více byznysmenů

Vydělali peníze v jiných oborech, nyní je ale čím dál častěji kvůli dobrým výnosům protáčejí v nemovitostech. Velké hráče typu PPF nebo Penty začínají doplňovat i další byznysmeni. Expanzi do nemovitostí odstartovala kromě spolumajitele televize Prima Ivana Zacha také například skupina KKCG miliardáře Karla Komárka, peníze v nich má rovněž bývalý šéf ČEZ Martin Roman.

Kromě nových investorů do realit se řada z nich skrývá například za dluhopisy skupin typu CPI Radovana Vítka, které zhusta nakupují. Další investoři se zase vskrytu finančně podílejí na jednotlivých projektech developerských firem. Tento model využívá například společnost JRD Jana Řežába. Touto cestou podle informací deníku E15 investuje své peníze mimo jiných Vítězslav Vala, spolumajitel společnosti Siko koupelny. Lákadlem jsou ovšem stále i investice do luxusních bytů.

„V segmentu nadstandardních rezidenčních nemovitostí, na který se naše realitní kancelář specializuje, v poslední době pozorujeme sílící zájem o investice ze strany významných osobností českého byznysu,“ uvedl Prokop Svoboda, majitel realitní kanceláře Svoboda & Williams.

Nemovitosti: Nejvýhodnější investicí jsou pozemky

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!