Developer Horizon vstoupil do projektu ve Statenicích | E15.cz

Izraelský developer Horizon koupil u Prahy latifundie na projekt za miliardy

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Rozsáhlý projekt na výstavbu více než 500 bytů a rodinných domů ve Statenicích u Prahy má nového investora. Do projektu, který si vyžádá investici v miliardách korun, vstoupila izraelská realitní společnost Horizon Holding. Dosavadní italský vlastník Manghi si ponechá menšinový podíl.

„Naše nejnovější akvizice v obci Statenice v okrese Praha-západ se týká 240 tisíc metrů čtverečních parcel. Očekávaná výše investice do projektu Aura se pohybuje v řádu miliard korun,“ uvedl Yishay Furman, generální ředitel skupiny Horizon. 

V rámci první etapy projektu nazvaného Aura – Bydlení Statenice vznikne 79 dvojdomů a vil se zahradami. Zahájení výstavby a prodeje úvodní fáze plánuje developer na letošní podzim. Pro tuto etapu už má investor platné územní rozhodnutí. Druhá fáze bude zahrnovat výstavbu bytových domů. V jejím případě Horizon požádal o vydání územního rozhodnutí, které předchází stavebnímu povolení. Výstavba celého projektu bude podle odhadu stavebníka trvat pět až šest let.  

„Projekt Statenice změní. Určitě proto máme na developera požadavky z hlediska výstavby infrastruktury a občanské vybavenosti. Ať už jsou to sítě, čistička odpadních vod, škola nebo školka,“ řekl místostarosta Statenic Michal Pokorný. 

Developer se k požadavkům místní radnice staví vstřícně. „V rámci projektu vznikne také kompletní infrastruktura a dojde k posílení občanské vybavenosti obce. Chceme totiž, aby měl projekt Aura maximálně pozitivní přínos pro komunitu. Proto bude jeho součástí rovněž výstavba 2 500 metrů čtverečních plochy určené pro maloobchodní účely a provoz služeb, jež budou k dispozici všem místním obyvatelům,“ dodal šéf skupiny Horizon. 

Dosavadní italský majitel projektu již dříve rovněž daroval pozemek na výstavbu školky a přispěl na její výstavbu 15 miliony korun. Statenice získaly od developera též parcelu o 5500 metrech čtverečních na případnou výstavbu školy. 

Developer Horizon Holding vznikl spojením izraelských společností Shikun & Binui a Shiran R/E Holdings. V Praze staví bytové projekty například v Karlíně, v Modřanech nebo v Čimicích.