JT Real Estate.</textarea></div></div><div id= | E15.cz

J&T vstoupila do obřího developerského projektu české skupiny Nordic Investors v Bratislavě

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Tuzemská investiční skupina Nordic Investors prodala část velkého developerského projektu Nové Vajnory v Bratislavě společnosti J&T Real Estate. Pozemky o 85 hektarech patří mezi největší ucelená rozvojová území ve slovenské metropoli. 

O spolupráci na projektu s Nordic Investors měla zájem řada developerů. „Pro J&T Real Estate jsme se nakonec rozhodli kvůli jejich přístupu a velmi zkušenému domácímu týmu. V neposlední řadě také snížením expozice na slovenském realitním trhu získáme kapitál pro naše další ambiciózní projekty, zejména v oblasti telekomunikací,“ uvedl většinový majitel Nordic Investors Tomáš Otruba. Cenu žádná ze stran nekomentovala. 

Plány obou investorů zahrnují revitalizaci území, zachování zelených ploch vhodných k rekreaci a odpočinku a výstavbu nízkopodlažních bytových domů. Počítá se rovněž s vybudováním kanceláří, obchodů a služeb. V centrální části území má vzniknout jezero odvodňující často zatopené oblasti Vajnor.

„Nové Vajnory pro nás představují projekt s dlouhodobým potenciálem. Věříme, že při zodpovědném přístupu k řešení všech podstatných záležitostí pro místní komunitu, jakož i rozvoj samotné Bratislavy, nabídne tento projekt v budoucnu velmi příjemné prostředí k bydlení, práci i volnočasové aktivity,“ sdělil Pavel Pelikán, výkonný ředitel J&T Real Estate.

Společnost Nordic Investors získala pozemky ve Vajnorech v roce 2016 od rakouské konsolidační agentury. Nové Vajnory by spolkly 24 pražských Václavských náměstí nebo 156 fotbalových hřišť.

Skupina J&T má s developerskými projekty na Slovensku bohaté zkušenosti. Aktuálně v Bratislavě buduje novou čtvrť Eurovea City. Za sebou má také výstavbu čtvrti Zuckermandel pod Bratislavským hradem nebo nejvyšších bytových mrakodrapů na Slovensku Panorama Towers.