Miliardář Komárek dál expanduje v realitách. Získal projekt Na Pomezí | E15.cz

Miliardář Komárek dál expanduje v realitách. Získal projekt Na Pomezí

Karel Komárek
Karel Komárek
• 
ZDROJ: ctk

Hana Boříková, Euro

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Skupina KKCG miliardáře Karla Komárka dál expanduje v realitním segmentu. V blízkosti pražské Vidoule získala 2,5 hektaru pozemku s projektem na více než dvě stovky bytů. Projekt Na Pomezí byl společným podnikem Metrostavu a někdejšího Navatypu, později Promineconu (součást Natlandu).

Nový majitel ovšem plánuje, že záměr zredukuje minimálně o třetinu a zamíří k vyššímu standardu kombinace bytů a rodinných či řadových domů. „Budoucí podoba rezidenčního komplexu vzejde z architektonického workshopu, kterého by se měly účastnit opravdu světová jména,“ řekl serveru E15.cz Otto Koval, obchodní ředitel KKCG Real Estate.

Projekt Na Pomezí je třetí akvizicí KKCG v oblasti nemovitostí. První projekt, kde se kopne do země, je rezidenční soubor 50 řadových domů a vil top rezidence v Šáreckém údolí.

Projekt Na Pomezí Autor: Natland Group
Vizualizace projektu Na Pomezí z dílny Promineconu.

Stavební povolení by měla firma získat pro více než půlmiliardovou investici v únoru. Společnost právě pracuje na úpravě administrativního projektu Bořislavka na Evropské.

V minulosti vlastnil Komárek i pozemky v periferní městské části Královice, ty ale prodal, jelikož nechtěl přispívat do sídelní kaše a stavět formou „kobercových náletů“.

Majetek stovky nejbohatších Čechů a Slováků dosáhl 852 miliard korun