Miliardář Šlemr už má spolu se zakladateli Avastu svolení ke koupi InterContinentalu | E15.cz

Miliardář Šlemr už má spolu se zakladateli Avastu svolení ke koupi InterContinentalu

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Investiční společnost miliardáře Oldřicha Šlemra R2G může spolu se zakladateli firmy Avast Pavlem Baudišem a Eduardem Kučerou koupit pražský hotel InterContinental. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) jim povolil vstup do společnosti WIC Prague, která InterContinental vlastní. ÚOHS to uvedl na svém webu.

O plánu R2G koupit hotel v Pařížské ulici informoval v prosinci magazín Forbes s tím, že má jít o transakci v hodnotě pět miliard korun, účastníci obchodu ale částku neupřesnili. R2G tehdy uvedla, že koupě InterContinentalu je rekordním obchodem v hotelnictví v Česku i celé střední Evropě, spoluinvestory ale nezmínila.

Pavel Baudiš a Eduard Kučera jsou výzkumníci a podnikatelé, kteří vybudovali antivirovou firmu Avast, jejíž produkt patří k nejrozšířenějším antivirovým programům. V loňském roce oba svůj podíl ve firmě snížili, Baudiš vlastní 27 procent akcií, Kučera 10,5 procenta.

Hotel prodává slovenská skupina Best Hotel Properties (BHP), v níž má podíl česko-slovenská investiční skupina J&T, a americká firma Westmont. Prostřednictvím WIC Prague získají R2G a Kučera s Baudišem kontrolu i nad jejími dceřinými společnostmi Středisko praktického vyučování hotelu InterContinental a Golden Prague Limousine, která je v likvidaci.

Hotel InterContinental se stavěl v letech 1968 až 1974. Nachází se v něm 372 pokojů a 14 konferenčních místností. Mezi hosty hotelu byli v minulosti například někdejší tajemník OSN Kofi Annan nebo prezident USA George Bush starší.

Autor: ČTK