Mrakodrapy na Chodově nebudou, Kaprain změnil kancelářský projekt | e15.cz

Mrakodrapy na Chodově nahradí trojčata Blue Building. Kaprain změnil kancelářský projekt

Denisa Holajová

Denisa Holajová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Místo dvou mrakodrapů mají na pražském Chodově vyrůst kancelářská trojčata o deseti až třinácti nadzemních podlažích. Skupina Kaprain přepracovala projekt Prague Eye Towers, který vedle obchodního centra Westfield Chodov původně chystala skupina PPF. Vlastník Kaprainu a někdejší manažer PPF Karel Pražák plánovaný projekt s dominantní 139metrovou věží, jež měla být nejvyšší v Česku, odkoupil v roce 2016.

Stejně jako Prague Eye Towers pochází i přepracovaný návrh projektu, nově nazvaný Blue Building, z dílny renomovaného studia CMC architects Davida Chisholma a Víta Másla. „Záměr předchozího vlastníka jsme zcela přepracovali tak, aby projekt Blue Building co nejpřirozeněji zapadal do svého okolí a zároveň co nejlépe naplňoval současné ekologické, ekonomické i uživatelské standardy,“ sdělil mluvčí Kaprainu Ondřej Pechar.  

PPF se několik let snažila Prague Eye Towers prosadit přes odpor tehdejší radnice Prahy 11. Ta svůj nesouhlas zdůvodňovala rozporem záměru s platným územním plánem.

Blue Building mají tvořit tři různě vysoké budovy propojené příčnými trakty.  „Objekt A má 10 nadzemních podlaží, objekt B 11 a objekt C 13 podlaží. Propojovací příčné objemy jsou navrženy jako osmipodlažní. Společně s atrii a s terasami v různých podlažích je v projektu navržen systém parkových a sadových úprav, který bude sloužit jak uživatelům budovy, tak veřejnosti,“ uvádí architektonická studie CMC architects.

Blue Building zahrnuje celkem 40 tisíc metrů čtverečních hrubé podlažní plochy v nadzemní části plus čtyři podzemní podlaží. V nich má být dohromady 580 parkovacích stání. Hovořit o celkové výši investice je zatím podle Kaprainu předčasné. „V současné době pracujeme na dokumentaci pro územní rozhodnutí. Zároveň o co nejvhodnější podobě projektu diskutujeme s městskou částí a s občany,“ upřesnil Pechar.

Kaprain nyní zahajuje společně se skupinou Penta výstavbu luxusního rezidenčního projektu Victoria Palace na Vítězném náměstí v Praze 6.  V devítipatrové budově vznikne necelá stovka bytů. 

Video se připravuje ...
Prahu čekají v příštích letech velké změny

Nejčtenější

Newslettery