Na Barrandově vzniknou byty za tři čtvrtě miliardy | E15.cz

Na pražském Barrandově vzniknou další byty, developera vyjdou na tři čtvrtě miliardy

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Oblíbená lokalita developerů na sídlišti Barrandov v Praze 5 se rozroste o dva domy se 169 byty. Na konci letošního léta se tam začne stavět projekt developerské společnosti Topestates Petra Teplého a právníka Dušana Dvořáka. Hotov má být na začátku roku 2023.

Do projektu nazvaného Barrandez-vous chtějí podnikatelé investovat přes tři čtvrtě miliardy korun. Na východním okraji sídliště mezi ulicemi Högerova a K Barrandovu vzniknou domy s pěti a čtyřmi nadzemními patry spolu s podzemními garážemi. V přízemí se budou nacházet prostory pro obchody a služby, počítá se i s kavárnou.

„Naším cílem bylo vytvořit projekt, který bude na dosah centra Prahy a zároveň poskytne dostatek klidu, zeleně a možností relaxace,“ uvedl spolumajitel developera Petr Teplý. „Slovní hříčka odkazuje nejen na samotnou lokalitu, ale i na nově vznikající místo pro sousedská setkávání, místo, kde se budou potkávat rodiny s dětmi,“ dodal.

Poblíž tramvajové trati na barrandovském sídlišti, a především u její konečné zastávky stavěla či staví řada známých developerských firem. Finep zde už vybudoval zhruba dva tisíce bytů a v projektu Kaskády se chystá na další včetně nového náměstí.

Nedaleko postavil přibližně 280 bytů také Ekospol Evžena Korce, loni začal s druhou etapou Ranta Barrandov finský developer YIT. Hlavní město výhledově plánuje prodloužení tramvajové tratě přes Holyň do Slivence.

Barrandez-vous navrhlo architektonické studio Under-Construction, které je autorem především rodinných domů, ale i části projektu dostavby Letiště Václava Havla. Na financování výstavby bytových domů se podílí Raiffeisenbank.

Autor: mk