Nákupy komerčních realit v Česku stouply skoro na dvojnásobek | E15.cz

Nákupy komerčních realit v Česku stouply skoro na dvojnásobek

Nejnovější budova pražského BB Centra Filadelfie brzy uvítá svého nájemce.
Nejnovější budova pražského BB Centra Filadelfie brzy uvítá svého nájemce.
• 
ZDROJ: E15 Eduard Erben

ČTK, vag

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Investice do komerčních realit v České republice se v prvním pololetí meziročně téměř zdvojnásobily na 18,9 miliardy korun, když ve stejném období loni o něco málo přesáhly deset miliard. Letošní investice jsou zároveň největší za poslední tři roky, přičemž největší zájem byl o kanceláře.

Kancelářský sektor se na celkových investicích podílel 56 procenty. Investoři nakoupili kanceláře za celkem 10,6 miliardy korun. Poradenská firma Colliers International, která o vývoji realitního trhu informovala, s odkazem na současný vývoj očekává, že objem letošních investic výrazně naroste.

„Na základě současného objemu uzavřených transakcí, obchodů, které jsou aktuálně ve fázi vyjednávání, zájmu investorů a na základě obratů dosažených v transakcích v úspěšné první polovině letošního roku očekáváme, že objemy transakcí za celý rok 2014 dosáhnou dvou miliard eur, tedy 55,6 miliardy korun,“ uvedl manažer Colliers International v Česku Chris Sheils.

Tento týden oznámila developerská společnost PointPark Properties koupi 11 logistických parků v ČR, které získala za 523 milionů eur (zhruba 14,56 miliardy korun). Dalších 50 milionů eur (1,4 miliardy korun) do statistiky přidal prodej administrativní budovy River Garden I v pražském Karlíně, o němž prodávající developerská skupina HB Reavis informovala v úterý.

Autor: ČTK, vag