OHL ŽS získala tři nové kontrakty za pět miliard | E15.cz

OHL ŽS získala tři nové kontrakty za pět miliard

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Stavební společnost OHL ŽS získala tři nové kontrakty v Česku, na Slovensku a v Rusku v celkové hodnotě 194 milionů eur (téměř pět miliard korun). Oznámila to dnes španělská firma OHL, která je mateřskou společností tuzemské OHL ŽS.

V Česku bude společnost modernizovat část železniční tratě. V Rusku OHL postaví čtyřhvězdičkový hotel v sibiřském Novosibirsku. Na Slovensku se firma bude podílet na výstavbě části dálnice, napsala agentura Reuters.

OHL ŽS patří mezi pětici největších firem na českém stavebním trhu. Podílela se mimo jiné na modernizaci železničních koridorů a rekonstrukci železničních stanic, výstavbě univerzitního kampusu v Brně či rekonstrukci Českého rozhlasu. Aktivní je i v zahraničí - v Bulharsku, Černé Hoře, Chorvatsku, Bosně a Hercegovině, Maďarsku, Ázerbájdžánu a na Slovensku.

Podle dřívějších informací má brněnská firma stavět na ruském Urale železnice. Miliardový projekt ale podle informací ČTK stále ještě nezačal, přestože se plánuje více než rok. Dořešené není financování projektu.

OHL ŽS se v minulých letech potýkala s dopady hospodářské krize. Snižovala i počet zaměstnanců. Ještě před krizí zaměstnávala asi 2000 lidí, loni jich bylo podle podnikového časopisu společnosti už méně než 1500. Firma loni zastavila propad svých výnosů na hranici devíti miliard korun, což je zhruba stejné číslo jako v roce 2011. Firmě ale vzrostla zásoba práce z 11 na 18 miliard korun.

Španělská skupina OHL patří mezi největší zahraniční stavební firmy, prvenství ji patří ve výstavbě nemocnic. Vznikla v roce 1911 a v současnosti působí ve 30 zemích.

Autor: ČTK