Palác Stromovka má stavební povolení i pro nadzemní část | E15.cz

Palác Stromovka má stavební povolení i pro nadzemní část

Palác Stromovka má stavební povolení i pro nadzemní část
Palác Stromovka
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Palác Stromovka v Praze získal stavební povolení pro nadzemní část. K paláci má výhrady radnice Prahy 7. Dříve uvedla, že projekt třeba tím, že v něm nebudou byty, porušuje nájemní smlouvu. Loni vyzvali zastupitelé starostu Prahy 7 Jana Čižinského k přípravě návrhu výpovědi nájemní smlouvy na pozemky pod budovou. Starosta řekl, že povolení nemění nic na trvajícím sporu radnice s investorem.

Lordship zatím měl stavební povolení pouze na podzemní garáže paláce. Nyní uvedl, že odbor stavebního řádu magistrátu potvrdil jako odvolací správní orgán i povolení pro nadzemní část. „V praxi takové rozhodnutí znamená, že investor může začít s kompletní výstavbou,“ napsala firma Lordship.

Podle starosty Prahy 7 radnice očekávala, že magistrát povolení potvrdí, a spor s Lordshipem o podobu paláce trvá. „Říkáme, že (nájemní) smlouva plněna není, investor tvrdí, že plněna je. To se musí vyřešit,“ řekl. Vypovězení nájemní smlouvy ale zatím „není na pořadu dne“, doplnil.

V pondělí radní Prahy 7 podle starosty projednají rozhodnutí magistrátu a na středu mají naplánováno další jednání s Lordshipem. „Doufám, že bude z obou stran vůle dohodnout se,“ řekl.

Za 105 let investor zaplatí městské části na nájmu kolem miliardy korun. Současné vedení radnice schválenou podobu projektu odmítá

„Rozhodnutí pražského magistrátu považuji za jediné možné a správné řešení. Věřím, že nyní již nebude nic bránit tomu, abychom po dlouhých 13 letech mohli projekt Paláce Stromovka dokončit,“ uvedl ředitel Lordshipu Václav Matoušek. Podle firmy bude stavba trvat přibližně 18 měsíců.

Praha 7 podepsala nájemní smlouvu na pozemky vedle Parkhotelu v roce 2002 s firmou SEN Development. V roce 2006 projekt koupil britský Lordship, jen několik měsíců poté, co bylo na stavbu vydáno platné územní rozhodnutí. Nájemní smlouva byla uzavřena na 75 let s možností prodloužení dvakrát o 15 let.

Za 105 let investor zaplatí městské části na nájmu kolem miliardy korun. Současné vedení radnice schválenou podobu projektu odmítá. Vedení Prahy 7 přišlo s vlastní studii, jak by si projekt představovalo. Podle investora je však „naprosto mimo časově, místně i ekonomicky“.

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!