PPF koupila za 796 milionů korun kanceláře v Rotterdamu | E15.cz

PPF koupila za 796 milionů korun kanceláře v Rotterdamu

PPF koupila za 796 milionů korun kanceláře v Rotterdamu
Petr Kellner
• 
ZDROJ: Repro E15

Vladan Gallistl

Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera pokračuje ve spanilé nákupní jízdě Nizozemskem. Na začátku letošního roku koupila od zkrachovalé finanční skupiny Gula International za 29 milionů eur (796 milionů korun) kancelářskou budovu Wilhelmina Tower v Rotterdamu. Skupina PPF o tom informovala ve zprávě o výsledcích za loňský rok.

Jde o 16 200 metrů čtverečních kancelářských ploch a 185 parkovacích míst, které si najímají například Rechtbank, ABN Amro Bank, TBI Holdings nebo společnost IMCD Benelux.

Na nizozemském trhu je ostatně skupina PPF v posledních letech hodně aktivní. Loni koupila šest kancelářských budov a jedno obchodní centrum od AXA Real Estate za 140 milionů eur (3,8 miliardy korun). „Jde o příležitost na trhu takzvaných ‚distressed assets‘ (majetek například firem v bankrotu či restrukturalizaci – pozn. aut.), kde nám kombinace akviziční ceny a externího financování umožňuje zajímavou investici,“ uvádí mluvčí PPF Radek Stavěl a dodává: „Využíváme přitom naše zkušenosti z realitního trhu tak, abychom portfolio zkonsolidovali a zefektivnili za účelem zvýšení jeho hodnoty.“

V zahraničí vlastní skupina PPF kromě nizozemských budov rovněž reality v Rusku, Německu či ve Velké Británii (přímo v Londýně). Na těchto trzích chce být aktivní i v budoucnosti. „Realitní trh v Nizozemsku dále pozorně sledujeme, stejně jako trhy například v Německu či Velké Británii,“ říká Stavěl.

Nákup realit v Česku

Ze zveřejněných výsledků skupiny PPF za minulý rok rovněž vyplývá, že koupila za 1,35 miliardy korun společnost Citi Tower, která provozuje stejnojmenný pražský mrakodrap na Pankráci. K ceně se nechtěl Stavěl vyjadřovat. Výška mrakodrapu City Tower je 109 metrů a v současnosti je obsazen z více než 95 procent.

Skupina PPF koupila firmu Citi Tower, od společnosti Consideration z holdingu Proxy-Finance. Citi Tower, měla podle posledních zveřejněných údajů z roku 2012 celkový majetek ve výši 3,29 miliardy. Dluhy společnosti byly 2,29 miliardy korun.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!