Prachař vítá ustavení vyšetřovací komise k D47 | E15.cz

Prachař vítá ustavení vyšetřovací komise k D47

Ministr dopravy Antonín Prachař
Ministr dopravy Antonín Prachař
• 
ZDROJ: Michael Tomes, E15

red

Zřízení komise pro vyšetření pochybení, která se stala při stavbě dálnice D47, ministr dopravy Antonín Prachař od počátku podporuje. Podle něj je potřeba prokázat, kdo v minulosti dnešní stav na D47 zapříčinil. Poslanecká iniciativa dokládá, že jde o skutečně závažné problémy, jejichž řešení je ve veřejném zájmu.

Poslanecká sněmovna zřídila vyšetřovací komisi, jež se bude zabývat okolnostmi výstavby dálnice D47 u Ostravy, minulý týden ve čtvrtek. Komise, ve které zasednou poslanci ze všech sněmovních stran, by měla pracovat půl roku.

„Kontroly a šetření pokračují i po linii rezortu dopravy a ŘSD. Předpokládám proto úzkou součinnost s parlamentní vyšetřovací komisí. Současně vyvíjíme spolu s ŘSD maximální tlak na všechny stavební firmy, aby dodržovaly stanovené termíny a především kvalitu odváděné práce,“ řekl Antonín Prachař.

Po dnešním jednání Poslanecké sněmovny jsou již známi členové vyšetřovací komise k D47. V devítičlenné komisi zasednou dva zástupci ANO 2011 a ČSSD, po jednom zástupci bude mít KDU-ČSL, KSČM, ODS, TOP 09 a Starostové a Úsvit.

„My se rozhodně nemáme čeho obávat, takže činnost komise pro D47 budu nadále podporovat. Do voleb a do politiky jsem šel s tím, aby se silnice stavěly pořádně. Jdeme po lumpárnách a půjdeme po nich dál. Povídačky o rozhoupané ministerské židli mě nerozhodí. Jestli si stavební firmy nebo nějací lobbisti přejí zastavení celého trhu s dopravní výstavbou, tak ať šíří ty nejrůznější pomluvy dál. Jediné co tyto povídačky způsobují je to, že poškozují celý náš resort a kazí chuť do práce lidem, co na pozitivních změnách pracují. Některé stavební firmy a politici by naopak měli zpytovat svědomí a podporovat všemožně obnovu resortu dopravy v zájmu občanů našeho státu. To by prospělo jejich podnikání víc, než útoky ze strachu před prokázáním jejich pochybení,“ doplnil ministr Prachař.

Miliardová arbitráž o D47 se blíží, ŘSD ignoruje důkazy

Jan Šindelář: D47 se měla zbourat

Autor: red
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.