Praha 11 začne stavět sportoviště s bazény za půl miliardy | E15.cz

Praha 11 začne stavět sportoviště s bazény za půl miliardy

nos, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vedení radnice Prahy 11 si i přes protesty opozice prosadilo výstavbu relaxačního a sportovního centra s bazény, wellness střediskem a sportovní halou. Komplex za půl miliardy korun s konečnou platností odsouhlasili na středečním jednání zastupitelé. Stavět by se mělo začít již 1. června.

Multifunkční objekt vystaví konsorcium stavebních společností Hochtief CZ a Bau Plus, které podle starosty Jižního Města Dalibora Mlejnského (ODS) ve výběrovém řízení podalo nejvýhodnější nabídku. Komplex s názvem Jedenáctka VS budou tvořit tři vzájemné propojené haly na pozemku o výměře 4,75 hektaru. Jejich cena by měla být 512 milionů včetně DPH. Radnice náklady pokryje z finančních rezerv z uplynulých let, uvedl starosta.

Jak vypadá místo, kde bude stát sportovní areál s bazénem

Zastupitelé návrh smlouvy projednávali více než čtyři hodiny. Proti projektu se postavili někteří zastupitelé z TOP 09 a Hnutí pro Prahu 11 (HpP11). Nelíbilo se jim zejména to, že u předložených návrhů smluv nebyly přiloženy všechny přílohy a že vedení radnice nemá jasno v provozních nákladech komplexu. Podle opozice by mohly být i několik desítek milionů korun ročně, a radnice by tak ztráty musela kompenzovat vysokým vstupným. Mlejnský to ale odmítl: „Je to pro občany možnost sportovního vyžití, na které čekají už několik let. Dva až čtyři miliony ročně - tolik budou provozní náklady.

„Obavy opozice nepřímo potvrdil i majitel nedalekého akvaparku v Čestlicích Pavel Sehnal, který se středeční schůze také zúčastnil. Ve svém komplexu prý sice ročně přivítá na 900 tisíc idí, bazény ale přesto dotuje 30 až 40 miliony každý rok. Městské části proto nabídl možnost společné investice na „Jedenáctce“. Jinak si podle něj oba komplexy, které jsou od sebe vzdáleny jen několik kilometrů, budou konkurovat. Praha 11 je ale podle starosty ochotna spolupracovat jen na speciálních reklamních a marketingových akcích. Zaměření centra měnit nehodlá.

Součástí multifunkčního areálu Jedenáctka VS má být 25metrový plavecký bazén, víceúčelová sportovní hala, prostory na výuku dětského plavání i plavání nejmenších miminek s rodiči a také rehabilitační a relaxační plavání pro seniory. Konec stavby je naplánován přibližně na duben 2014.

Autor: nos, ČTK