Pražský Černý Most obklopí stovky domů | E15.cz

Pražský Černý Most obklopí stovky domů

Vizualizace projektu na Černém mostě
Vizualizace projektu na Černém mostě
• 

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Poblíž pražského sídliště Černý Most chce developerská společnost Landia Management začít ještě letos výstavbu několika desítek až stovek rodinných domů a bytů, sdělil na dotaz serveru E15.cz zástupce stavitele Ondřej Kyzúr.

Developer v souvislosti s projektem mluví přímo o „nové čtvrti“, jejíž stavba bude rozdělená do tří etap. Peníze na projekt nedaleko parků U Čeňku a Čihadla poskytne PPF banka.

Navzdory velikosti projektu nabízí developer k prodeji zatím jen nezastavěné pozemky a 18 řadových domků, jejichž cena neklesá pod 6,4 milionu korun. Většina z nich je podle internetové nabídky volná, jen u dvou domů developer uvádí, že jsou už rezervované. Lepší prodejní výsledky má firma v případě prodeje 35 parcel, které v lokalitě rovněž nabízí. Cedulka „prodáno“ visí u devíti z nich.

Landia Management nepatří mezi příliš známé developery. Firmu ovládá podnikatel Kamil Hošták, který má podíly v řadě dalších realitních firem. Samotná společnost Landia Management ještě prodává lukrativní pozemky v Lysolajích nad Šáreckým údolím. „Další projekty připravujeme v pražských Kyjích, Letňanech nebo v Hloubětíně,“ uvádí firma.

Vizualizace projektu

Projekt na Černém Mostě v Praze Autor:

Projekt na Černém Mostě v Praze Autor: