PSJ Invest prodala Main Point na Pankráci Korejcům za tři miliardy korun | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

PSJ Invest prodala Main Point na Pankráci Korejcům za tři miliardy korun

PSJ Invest prodala Main Point na Pankráci Korejcům za tři miliardy korun
DAM architekti, MAIN POINT PANKRÁC
• 
ZDROJ: Andrea Thiel Lhotáková

ČTK

Developer PSJ Invest prodal kancelářskou budovu Main Point v Praze na Pankráci ze více než tři miliardy korun jihokorejské investiční společnosti Hana Financial Investment. 

Nízkoenergetická budova Maint Point Pankrác má 26 500 metrů čtverečních administrativních a obchodních ploch v deseti nadzemních podlažích. Ve třech podzemních podlažích je 400 parkovacích míst.

Budova je založena na půdorysu pěti zaoblených trojúhelníků s výrazně plasticky tvarovanou fasádou. Na střeše má zahradu. Získala užší nominaci na Českou cenu za architekturu 2019.

Mezi nájemce patří například McKinsey & Company, Unipetrol, Dimension Data nebo Arval.cz.

Věřitelé poslali stavební společnost PSJ do konkurzu

"Jihokorejští investoři jsou v posledních měsících na českém trhu velmi aktivní. Letos v lednu jsme pro jiného investora z Korejské republiky zajistili akvizici pražské kancelářské budovy Florenc Office Center. Budova Main Point Pankrác patří k nejmodernějším na pražském kancelářském trhu," uvedl partner Mint Investments Sebastien Dejanovski.

Skupina Mint Investments působí na trhu od roku 2002, investuje do nemovitostí v Česku a na Slovensku. Celková hodnota spravovaných nemovitostí přesahuje 600 milionů eur (15,3 miliardy korun).

Geosan Group expanduje na Moravu a přetahuje zaměstnance PSJ

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!