PSJ Invest prodala Main Point na Pankráci Korejcům za tři miliardy korun | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

PSJ Invest prodala Main Point na Pankráci Korejcům za tři miliardy korun

PSJ Invest prodala Main Point na Pankráci Korejcům za tři miliardy korun
DAM architekti, MAIN POINT PANKRÁC
• 
ZDROJ: Andrea Thiel Lhotáková

ČTK

Developer PSJ Invest prodal kancelářskou budovu Main Point v Praze na Pankráci ze více než tři miliardy korun jihokorejské investiční společnosti Hana Financial Investment. 

Nízkoenergetická budova Maint Point Pankrác má 26 500 metrů čtverečních administrativních a obchodních ploch v deseti nadzemních podlažích. Ve třech podzemních podlažích je 400 parkovacích míst.

Budova je založena na půdorysu pěti zaoblených trojúhelníků s výrazně plasticky tvarovanou fasádou. Na střeše má zahradu. Získala užší nominaci na Českou cenu za architekturu 2019.

Mezi nájemce patří například McKinsey & Company, Unipetrol, Dimension Data nebo Arval.cz.

Věřitelé poslali stavební společnost PSJ do konkurzu

"Jihokorejští investoři jsou v posledních měsících na českém trhu velmi aktivní. Letos v lednu jsme pro jiného investora z Korejské republiky zajistili akvizici pražské kancelářské budovy Florenc Office Center. Budova Main Point Pankrác patří k nejmodernějším na pražském kancelářském trhu," uvedl partner Mint Investments Sebastien Dejanovski.

Skupina Mint Investments působí na trhu od roku 2002, investuje do nemovitostí v Česku a na Slovensku. Celková hodnota spravovaných nemovitostí přesahuje 600 milionů eur (15,3 miliardy korun).

Geosan Group expanduje na Moravu a přetahuje zaměstnance PSJ

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!