Radotínská jezera na jihu Prahy budou, ale ve skromnější podobě | E15.cz

Radotínská jezera na jihu Prahy budou, ale ve skromnější podobě

čap, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pražští radní schválili změnu územního plánu v Radotíně a Lahovicích nedaleko Pražského okruhu. Na soutoku Vltavy a Berounky tak vznikne rekreační oblast se zázemím pro vodní sporty. Původní megalomanský záměr radní výrazně ořezali, ze čtyř jezer zbylo jedno a chybět bude i přístav pro velké lodě.

„Původní dílo se tvářilo jako vytvoření zázemí pro vodní sporty. Jeho prioritou ale mohla být spíše těžba štěrkopísků a machinace s pozemky,“ uvedl náměstek primátora Tomáš Hudeček.

Změna územního plánu v Radotíně vychází podle Hudečka ze studie městské části Praha 16 a počítá s umělým kanálem pro vodní slalom. Studie dále doporučuje zřídit místo pro nakládání menších lodí a kánoí, parkoviště a dva asfaltové okruhy pro jízdu na kolečkových bruslích či běh.

Okolo vodní plochy orámují pěšiny pro vycházky a místa pro rybáře. Křižovatka Výpadové a Přeštínské bude doplněna o čtvrté rameno, které se stane sjezdem do nového areálu. U parkoviště bude rozcestí cyklostezek do centra, podél Berounky a na Zbraslav.

V centrální části by měla být vybudována další vodní plocha s přístavem. „Zde je navrhována funkce rekreačně sportovní v kombinaci s parkovou úpravou - pobytovými odpočinkovými plochami,“ uvádí studie. V plánu je asfaltová dráha pro in-line bruslaře a trávníky, na které si lidé budou moci lehnout, ohniště či místa pro grilování a rovněž místa pro rybáře. Areál by měl vzniknout na ploše zhruba 47 hektarů.

Změna územního plánu nyní poputuje na veřejné projednávání ve výboru pro územní rozvoj, poté o ní bude rozhodovat zastupitelstvo. Původní kritizovaný projekt zastavilo městské zastupitelstvo letos na jaře. Plány na vytvoření Radotínských jezer vodou z Berounky vznikly již v roce 2008.

:

Autor: čap, ČTK
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.