Singapur brojí proti malým bytům, developery nutí stavět větší jednotky | E15.cz

Singapur brojí proti malým bytům, developery nutí stavět větší jednotky

fry

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Městský stát se rozhodl zakročit proti rozmachu výstavby miniaturních bytů. Oznámil proto přísnější pravidla pro nové developerské projekty, která platí mimo centrální část Singapuru. V platnost vejdou v lednu příštího roku. Snižují mimo jiné maximální možný počet bytových jednotek v budově, informuje agentura Reuters s tím, že jde o nejsilnější opatření vůči developerům v zemi za posledních pět let.

Revidovaná pravidla upravují výpočet maximálního počtu bytů v komplexech. Hrubá podlahová plocha budovy se nebude dělit 70 metry čtverečnímí jako doposud, ale 85. V některých oblastech dokonce 100 metry čtverečními. Podle společnosti Cushman and Wakefield limity sníží počet bytových jednotek o 18 a 30 procent.

„S novými pravidly jsou developeři motivováni k tomu, aby poskytovali širokou škálu velikostí bytových jednotek pro různurodé potřeby všech segmentů trhu. Včetně větších rodin,“ uvádějí singapurské úřady. „Nařízení také pomohou chránit a zachovat kvalitu života v rezidenčních oblastech a dopomoci k tomu, aby místní infrastruktura nebyla příliš zatěžkávána," dodává instituce městský rozvoj.

Oznámení nových pravidel vedlo k poklesu akcií některých společností zabývajících se realitami v Singapuru. Společnost City Developments, skupina UOL nebo firma Oxley Holdings si odepsaly mezi dvěma až čtyřmi procenty hodnoty.

 

 

Autor: fry