Skanska prodala kanceláře Holešovicích za necelé dvě miliardy | E15.cz

Skanska prodala kanceláře Holešovicích za necelé dvě miliardy

Skanska prodala kanceláře Holešovicích za necelé dvě miliardy
Visionary Office
• 
ZDROJ: Skanska

ČTK

Společnost Skanska prodala kancelářský projekt Visionary v pražských Holešovicích za 68 milionů eur (zhruba 1,8 miliardy korun) rakouské realitní firmě CA Immo.

Skandinávská stavební a realitní skupina to oznámila na svém webu. Budova v blízkosti holešovického nádraží byla dokončena letos v dubnu.

Budova nabízí 20 500 metrů čtverečních kanceláří a 2300 metrů čtverečních maloobchodních ploch. Pronajato je v ní nyní víc než 90 procent plochy, mezi nájemce patří firmy Accenture, Business Link a WMC/ACTUM Digital. V přízemí objektu bude podle dřívějších informací Skansky otevřena restaurace, lékařská klinika, lékárna, obchod se zdravou výživou a mateřská školka.

Ajťáci jsou zaměření hlavně na jídlo, vyplatí se jim stavět kantýny, říká architekt Vrtiška

Budova nabídne také zahradu, multifunkční hřiště a venkovní kino, které budou přístupné veřejnosti. Na střeše objektu developer plánoval běžeckou dráhu.

Objekt během stavby zasáhl loni v říjnu požár, hořela asfaltová izolace a uskladněné balíky s polystyrenem. Zplodiny hoření podle hasičů tehdy poškodily fasádu části budovy do výšky asi 20 metrů. Požár způsobil škodu několik milionů korun.

Objednávejte aktuální magazín E15 Premium o proměnách v bytovém i kancelářském designu
Magazín E15 Premium Interiérový design

Skanska uvedla, že transakci zaznamená Skanska Commercial Development Europe v letošním druhém čtvrtletí. Do konce června by se měl uskutečnit také převod nemovitosti.

V Holešovicích plánuje Skanska postavit také budovu Port7 v blízkosti Vltavy. Projekt s rozlohou 48 tisíc metrů čtverečních by měl být pro nájemce připravený v roce 2021.

Miliardová železniční rekonstrukce v Praze startuje, zablokuje ale některé silnice

"Holešovice čeká podle našeho názoru stejně zajímavá proměna, jakou prošel před lety Karlín, kdy se z rezidenční čtvrti, která jen neurčitě zakrývala svou industriální minulost, stala vyhledávaná městská část," uvedla ředitelka Skanska Property Czech Republic Marie Passburgová.

Skanska Property Czech Republic je dceřinou společností švédské skupiny Skanska Commercial Development Europe. Na českém trhu je aktivní od roku 1997.

Politické strany jsou smeteny, Babiš by jinak nevyhrál, říká exprezident Václav Klaus

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud