CPI chce ve Varšavě investovat přes 20 miliard | E15.cz

Vítek chce investovat ve Varšavě přes 20 miliard do kanceláří

Vladan Gallistl

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Skupina CPI Property Group realitního magnáta a miliardáře Radovana Vítka má velké plány na polském realitním trhu. „CPIPG očekává, že převezme vysoce kvalitní kancelářské budovy ve Varšavě za více než 800 milionů eur,“ uvádí skupina ve zprávě pro investory. Převzetí by se mělo uskutečnit během posledního čtvrtletí letošního roku a začátkem prvního čtvrtletí roku 2020.

Dva nákupy chce Vítkova skupina realizovat již v příštích dnech. Jde o kancelářské sídla Green Corner A a Equator IV. Prostory maji přes 35 tisíc metrů čtverečních.

Kromě toho má CPI Property Group v hledáčku dalších osm administrativních center. „CPIPG má v Polsku velmi zkušený tým a naše stávající  kancelářské portfolio ve Varšavě má dobrou výkonnost,“ uvedl Tomáš Salajka, šéf akvizic Vítkovy skupiny.

Podmínky na trhu s kancelářskými prostory jsou podle něj nyní příznivé kvůli solidnímu růstů polské ekonomiky a vysoké poptávce ze strany zahraničních i polských nájemců.

Skupina CPIPG v první polovině letošního roku vydělala rekordních 166 milionů eur (4,3 miliardy korun), což představuje meziroční nárůst o tři procenta. Čistá hodnota majetku skupiny se zvýšila od konce minulého roku o čtyři procenta na 4,7 miliardy eur (122,2 miliardy korun). Celkové příjmy Vítkovy skupiny pak dosáhly hodnoty 322 milionů eur, což představuje meziroční zvýšení o třináct procent. 

Ve skupině CPI Property Group vlastní realitní magnát Radovan Vítek podíl ve výši 87,8 procenta, což z něj činí jednoho z nejbohatších Čechů.