Zentiva - prodej chce skupina Sanofi provést na podzim | E15.cz

Vše o inovacích

Vše o  inovacích Vstoupit do speciálu

Sanofi už oznámila, kdy prodá českou Zentivu

Sanofi už oznámila, kdy prodá českou Zentivu
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: ČTK/Vondrouš Roman

ČTK

Francouzská farmaceutická skupina Sanofi očekává, že dokončí dohodu o prodeji své evropské divize generických léků, kam spadá i česká Zentiva, ve třetím čtvrtletí letošního roku. Podle informovaných zdrojů jsou mezi zájemci soukromé investiční fondy Advent International, BC Partners, Carlyle Group a konsorcium tvořené firmami Blackstone Group a Nordic Capital a nejméně jedna farmaceutická firma.

Sanofi o plánech na dokončení prodeje informovala dnes spolu s výsledky hospodaření za loňský rok. Ke jménům zájemců se nevyjádřila. Podle zdroje zájemci nyní uskuteční hloubkovou kontrolu, tzv. due diligence, v generické divizi.

V loňském čtvrtém čtvrtletí čistý zisk firmy při konstantních směnných kurzech klesl o 10,8 procenta na 1,33 miliardy eur (33,6 miliardy korun). Celkové tržby se zvýšily o 4,1 procenta na 8,7 miliardy eur. Analytici očekávali v průměru čistý zisk 1,46 miliardy eur při tržbách 8,7 miliardy eur.

Sanofi opět na miliardových nákupech. Přebírá biotechnologickou firmu Ablynx

V letošním roce Sanofi čeká návrat k růstu zisku díky dvěma nedávno oznámeným akvizicím a úpravě nabídky léků. Zisk na akcii se má při konstantních směnných kurzech zvýšit o dvě až pět procent po loňském propadu o 0,4 procenta.

S cílem podpořit růst příjmů Sanofi minulý měsíc oznámila dvě biotechnologické akvizice. Za 11,6 miliardy dolarů (236,4 miliardy korun) koupila firmu Bioverativ a za 3,9 miliardy eur (98,4 miliardy korun) společnost Ablynx.


Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!