WeWork přijala záchranou nabídku od SoftBank | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

WeWork se otřásá, kontrolu nad firmou přebírají Japonci

Jiří Frydlewicz

Jiří Frydlewicz

Japonská SoftBank převezme kontrolu nad firmou WeWork. Informovala o tom na základě svých zdrojů agentura Bloomberg. Z představenstva WeWork by měl navíc odejít zakladatel společnosti Adam Neumann. Očekává se, že Neumann v rámci dohody prodá SoftBank akcie WeWork v hodnotě jedné miliardy dolarů. Podle Bloombergu může také jmenovat dva nové členy předsednictva a obdržet 185 milionů dolarů za konzultační služby. 

Po převedení WeWork pod japonská křídla by SoftBank vlastnila celkem 60 až 80 procent společnosti, dodává agentura Reuters. SoftBank by rovněž na sebe převedla dluhy WeWork. 

Společnost se rozhodovala mezi nabídkou od bank JPMorgan a SoftBank. Rozhodla se nakonec pro japonskou společnost. Situace znamená obrat v situaci provozovatele sdílených kanceláří. Ten za posledních několik týdnů ztratil téměř 39 miliard dolarů ve svém ocenění a odložil vstup na burzu. Podle Bloombergu by mu navíc hrozilo, že by WeWork během nejbližších týdnů došla hotovost.

Přečtěte si, jak se problémy WeWork projevují na českém trhu:

Potíže coworkingového obra WeWork ohrožují expanzi firmy v Praze

SoftBank a její fond Vision ve výši 100 miliard dolarů již vlastní asi třetinu WeWork prostřednictvím předchozích investic v celkové výši 10,6 miliardy dolarů.

WeWork v září tohoto roku odložila vstup na burzu. Za odkladem stál slabý zájem investorů. Na začátku října WeWork zrušila žádost o registraci úpisu akcií.

WeWork působí i v Česku, pro svou pobočku si pronajala velkou část kancelářského centra Drn na pražské Národní třídě. Pro firmu s ústředím v New Yorku je charakteristická prudká globální expanze. Od začátku roku 2010 se rozšířila na 528 míst ve 111 městech.

Moody's zhoršila výhled českých bank, bude více nesplácených úvěrů
České banky jsou průkopníky v oblasti otevřeného bankovnictví

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!