Stát vydražil lázeňský dům Mercur v Mariánských Lázních za 76 milionů korun | E15.cz

Stát vydražil lázeňský dům Mercur v Mariánských Lázních za 76 milionů korun

čer

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodal ve veřejné dražbě lázeňský dům Mercur, který se nachází v centru Mariánských Lázní. Novým majitelem jsou Lázně Poděbrady, a.s. V dražbě uspěly s částkou 76 milionů korun.

Nejnižší podání v transparentní veřejné dražbě bylo stanoveno na 59 900 000 korun. Celkem v dražbě padlo 27 příhozů, díky kterým se cena vyšplhala na 76 milionů korun. Do dražby byli přihlášeni tři zájemci. Vítězem a novým majitelem se po doplacení celé vydražené částky stanou Lázně Poděbrady, a. s.

Ministerstvo vnitra koncem roku 2019 vyhodnotilo svůj lázeňský komplex Mercur v Mariánských Lázních jako nepotřebný a převedlo jej na Úřad státu pro zastupování ve věcech majetkových. Ministersvo se tak převodem lázeňského domu vyhnulo nutnosti nákladné rekonstrukce a přístavby kuchyně. Celková rekonstrukce by podle rezortu měla stát zhruba 300 milionů korun. Pro potřeby hasičů a policistů areál sloužil do loňského roku.

„Jsem velmi potěšena, že tato výjimečná nemovitost v srdci lázeňského města našla nového majitele, který ji brzy vdechne nový život,“ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu. 

Nový majitel získá kromě budov, které jsou částečně vybaveny nábytkem, masážními vanami či lehátky, také pozemek o rozloze 766 metrů čtverečních, jenž se nachází proti pavilonu s léčivými prameny.

Lázeňský dům Mercur postavený v roce 1905 se nachází v samotném centru světoznámého lázeňského města, v těsné blízkosti hlavní kolonády a také oblíbené Zpívající fontány. Komplex lázeňského domu tvoří čtyři propojené stavby s ubytovacími kapacitami, rehabilitačním bazénem a balneoprovozem. Jeho celková kapacita je 60 pokojů (jednolůžkové, dvoulůžkové a jeden apartmán) s téměř 90 lůžky. Nový majitel získá kromě budov, které jsou částečně vybaveny nábytkem, masážními vanami či lehátky, také pozemek o rozloze 766 m2, který se nachází proti pavilonu s léčivými prameny.

Autor: čer

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah