Budoucnost je za dveřmi: Jaká bude, je na nás všech

Dina Mašínová

Dina Mašínová Zdroj: Huawei Technologies (Czech) s.r.o.

Když chce člověk dělat svět lepším místem pro život, je nezbytné vždy začít u sebe – a to je i moje motto v naší společnosti, říká Dina Mašínová, CSR manažerka Huawei. Společensky odpovědné projekty pod jejím vedením pomáhají lidem napříč republikou a na jejich výběru se může podílet každý ze zaměstnanců.

Můžete přiblížit, co pro vaši společnost znamená zkratka CSR? 

Corporate Social Responsibility, společenská odpovědnost firem, pro nás představuje jak obecně odpovědnou, tak filantropickou tvář firmy. Důležité je pro nás téma ekologie, které počíná tříděním odpadu či energetickými úsporami. Když chce člověk dělat svět lepším místem pro život, je nezbytné vždy začít u sebe – a to je vlastně i moje motto v Huawei. V rámci filantropie se zaměřujeme na charitativní projekty, pečlivě vybíráme aktivity a partnery pro spolupráci, hledáme správnou formu pomoci. Východní nauky říkají, že pro člověka má být ctí chovat se štědře a pomáhat potřebným. A naše firma se této filozofie drží.

Jaké charitativní projekty spravujete?

Naší hlavní regionální aktivitou je pětiletý projekt 1000 Dreams, díky kterému plníme každý rok stovky přání dětem z dětských domovů. V loňském roce jsme nastartovali akci ICT proti covidu, prostřednictvím které vybavíme na 500 českých seniorů mobilními telefony, aby i v pandemii zůstali ve spojení se svými nejbližšími. V Česku se také zaměřujeme na vzdělávání a podporu talentů. Již řadu let organizujeme vzdělávací program Seeds for the Future pro studenty technických univerzit, kteří mají možnost získat zkušenosti ve velmi inovativní firmě, kterou Huawei bezpochyby je. Vždyť více než polovina našich zaměstnanců se věnuje výzkumu a vývoji. Naší novým projektem je ICT Akademie, která bude pomáhat zvyšovat digitální gramotnost v ČR.

Jak vybíráte projekty, které chcete podpořit? 

Klíčové jsou emoce a energie, ale i možnost dlouhodobé spolupráce s potenciálem jejího rozvoje. Dáváme také na návrhy našich zaměstnanců, kteří nám doporučí menší organizace, jež mají na jejich okolí skutečný dopad. Například nedávno nás nadchly akce Sportovního klubu vozíčkářů Praha, kterým jsme letos přispěli na provoz organizace a dvou sportovních oddílů. V Huawei máme rádi aktivní život a SKV Praha je neziskovka, která již 30 let pomáhá hendikepovaným lidem, aby mohli být žít pohybem. Nadšení sportovců SKV a jejich elán pro překonávání překážek nás vtáhly do jejich příběhu a ze spolupráce máme radost.