Český cestovatelský startup Davinci TS roste. Letos utržil 35 milionů | E15.cz

Český cestovatelský startup Davinci TS roste. Letos utržil 35 milionů

Michal Nosek

Ještě nedávno neznámý pojem startup se stává všudypřítomným. Řada z těchto mladých firem, založených nadšenci živoří. Jiné rostou.

Startup Davinci Travel System, s platformu pro hromadné ubytování, uzavírá první rok na trhu. Za tu dobu navázal spolupráci s dvaceti cestovními kancelářemi a více než 1250 hotely ve 124 evropských městech, kde ubytoval čtyřicet tisíc turistů.

Tržby mladé firmy tak překonaly úroveň 35 milionů korun. Pro srovnání, nejúspěšnější český travel startup Kiwi.com za první rok fungování vygeneroval tržby deset milionů.

Unikátní české řešení upozorní cukrovkáře, pokud mu hrozí hypoglykemický šok

„Rosteme rychle, protože pracujeme více než ostatní. Když pracujete dvakrát víc, máte také dvakrát lepší výsledky,“ říká Alex Ilyash, zakladatel a ředitel Davinci TS. Pracovní nasazení týmu bylo i jedním z důvodů, proč se v létě do firmy rozhodl investovat fond J&T Ventures a společnost Prague Boats.

Davinci TS se doposud zaměřoval na region střední a východní Evropy. V příštím roce plánuje expanzi zaměřenou na Německo, Čínu, Indii a do další země.

Konkurence pro Silicon Valley? Čínské město Šen-čen přihlašuje více patentů než Británie

„Expanzi chceme spustit ve stejné době v několika zemích po světě a následně se zaměříme na státy, kde se nám bude dařit nejvíc. Primárně se však soustředíme na Čínu. Abychom tento trh nepodcenili, hledáme strategického partnera, který nám s expanzí pomůže,“ uzavírá Ilyash.

Balíky z e-shopů se dopravcům dost prodražují

 

 

 

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!