Český cestovatelský startup Davinci TS roste. Letos utržil 35 milionů | E15.cz

Český cestovatelský startup Davinci TS roste. Letos utržil 35 milionů

Michal Nosek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Ještě nedávno neznámý pojem startup se stává všudypřítomným. Řada z těchto mladých firem, založených nadšenci živoří. Jiné rostou.

Startup Davinci Travel System, s platformu pro hromadné ubytování, uzavírá první rok na trhu. Za tu dobu navázal spolupráci s dvaceti cestovními kancelářemi a více než 1250 hotely ve 124 evropských městech, kde ubytoval čtyřicet tisíc turistů.

Tržby mladé firmy tak překonaly úroveň 35 milionů korun. Pro srovnání, nejúspěšnější český travel startup Kiwi.com za první rok fungování vygeneroval tržby deset milionů.

„Rosteme rychle, protože pracujeme více než ostatní. Když pracujete dvakrát víc, máte také dvakrát lepší výsledky,“ říká Alex Ilyash, zakladatel a ředitel Davinci TS. Pracovní nasazení týmu bylo i jedním z důvodů, proč se v létě do firmy rozhodl investovat fond J&T Ventures a společnost Prague Boats.

Davinci TS se doposud zaměřoval na region střední a východní Evropy. V příštím roce plánuje expanzi zaměřenou na Německo, Čínu, Indii a do další země.

„Expanzi chceme spustit ve stejné době v několika zemích po světě a následně se zaměříme na státy, kde se nám bude dařit nejvíc. Primárně se však soustředíme na Čínu. Abychom tento trh nepodcenili, hledáme strategického partnera, který nám s expanzí pomůže,“ uzavírá Ilyash.

 

 

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah