ČTK očekává ztrátu i letos | E15.cz

ČTK očekává ztrátu i letos

Česká tisková kancelář
Česká tisková kancelář
• 
ZDROJ: profimedia.cz

abo

Na Českou tiskovou kancelář (ČTK) dopadla ekonomická krize. Loni se propadla do ztráty 4,4 milionu, zatímco o rok dříve skončila v zisku skoro 34 milionů korun. Vysoký zisk v roce 2010 byl ale dán prodejem podílu ve vydavatelství Economia.

V roce 2009 se podnik pohyboval ve ztrátě 45 milionů korun. Tržby loni klesly meziročně z 319 milionů na 287 milionů korun.

Jako příčinu těchto nepříznivých čísel vedení ČTK uvádí loňské zmenšení trhu pro agenturní zpravodajství zhruba o třetinu a nutnost tvorby opravných položek k pohledávkám a jejich odpis. Ztrátové hospodaření management předpokládá i v letošním roce, prodělek by měl dosáhnout 7,3 milionu korun.

I přes propad výkonnosti se ČTK loni podařilo zlepšit provozní hospodaření. Hlavní činnosti, tedy prodej zpravodajství a nájmy, přinesly zisk 4,2 milionu korun (v roce 2010 ztráta 16 milionů), celkový provozní výsledek skončil v minusu 1,5 milionu, o rok dříve činila ztráta 30 milionů.

Autor: abo

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.