Další rána pro Cyberpunk. Sony hru stáhlo z PlayStation Store | e15.cz

Další rána pro Cyberpunk 2077. Sony hru stáhlo ze svého obchodu PlayStation Store

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Japonská společnost Sony stahuje ze svého obchodu PlayStation Store hru Cyberpunk 2077 od největšího polského výrobce a distributora videoher CD Projekt. Reaguje na četné stížnosti hráčů, kteří upozornili, že videohra je plná softwarových chyb a nedostatků, informovala agentura Reuters. Sony nabízí plnou kompenzaci těm, kteří si hru zakoupili. Polská firma slibuje nápravu.

Rozhodnutí Sony je mimořádné, jde o další z řady ran pro polský podnik, jehož akcie na burze ve Varšavě po vlně nespokojenosti mezi uživateli her spadly asi o 30 procent. Nelibě se na adresu CD Projektu vyjádřili i recenzenti, kteří si stěžovali, že neměli k titulu Cyberpunk 2077 dostatečný přístup ještě před oficiálním zahájením prodeje 10. prosince.

Silně negativní reakce na několikrát odložený začátek prodeje hry vedly i ke kritice toho, jaký mediální humbuk se odehrává před uvedením nových her na trh. Zmiňována je v této souvislosti i spoluvina recenzentů, kteří se na bombastické propagaci her podílejí, a podmínky, za kterých před uvedením her na trh pracují řadoví developeři.

CD Projekt ve snaze minimalizovat škod, slíbil nápravu prostřednictvím aktualizací. Dění kolem polské firmy je ale obecně vnímáno tak, že firma riskuje dobré vztahy s fanoušky, které budovala mnoho let, poznamenal Reuters.

„Digitální i fyzické kopie této hry budou mít neustálou podporu a budou mít od firmy také budoucí aktualizace,“ uvedla firma ve sdělení. Dodala, že hráči si stále mohou kupovat verzi v krabici a že všechny digitální kopie dosud prodané přes PlayStation Store se dají používat.

CD Projekt byl založen v roce 1994 a působil i v České republice, kde prodával počítačové hry. Bývalou českou pobočku firmy v roce 2010 koupila za symbolický jeden zlotý polská společnost Mayflower. Pobočka pak změnila název na Computer Games Distribution a opět změnila majitele.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah