DRFG pokračuje ve slovenské expanzi | e15.cz

DRFG pokračuje ve slovenské expanzi. Přebírá společnost TeleDat

Vladan Gallistl

Vladan Gallistl

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Investiční skupina DRFG dál rozšiřuje svůj byznys na Slovensku. Přebírá prostřednictvím své odnože Suntel Group společnost TeleDat komunikačné systémy (TeleDat). Už na začátku roku koupila firmu Lukromtel. Na otázky ohledně parametrů transakce včetně ceny DRFG neodpověděla.

 

Suntel Group se zaměřuje na výstavbu, údržbu a servis telekomunikačních sítí ve střední a západní Evropě. Slovenská firma se hodí Suntelu do portfolia, protože poskytuje služby pro všechny telekomunikační firmy na slovenském trhu.

„Technologická náročnost neustále roste. Na to, abychom mohli poskytovat služby s vyšší přidanou hodnotou, je třeba spojovat své síly a pokrývat větší region,“ říká Marián Štellmach, generální ředitel společnosti TeleDat komunikačné systémy. Ten byl před transakcí s DRFG jediným společníkem firmy TeleDat. Největším akcionářem DRFG je pak David Rusňák.

Podle expertů je výstavba sítí v současnosti perspektivním odvětvím. „Společnosti, které poskytují výstavbu sítí, by měly mít šanci. Do budoucna budou totiž sítě stále hustější kvůli tomu, že se zvýší objem přenášených dat,“ upozorňuje Milan Vaníček, analytik J&T Banky. Hodně se podle něj v této souvislosti mluví o mobilních sítích 5G, ale „rozšiřovat se budou i optické sítě,“ dodal Vaníček.

Společnost TeleDat měla předloni podle dat serveru Finstat tržby ve výši 2,3 milionu eur (téměř 59 milionů korun). V roce 2018 pak čistý zisk firmy dosáhl zhruba 111 tisíc eur (2,85 milionu korun), když o rok dříve přesáhl 300 tisíc eur (7,7 milionu korun).

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah