Elektronický mazlíček z „devadesátek“ Tamagoči se vrací | E15.cz

Elektronický mazlíček z „devadesátek“ Tamagoči se vrací

Jan Šindelář

Vlna zájmu o technologie a design z kategorie retro přinesla další velký návrat. Japonská hračkářská společnost Bandai oprášila a začala znovu prodávat elektronického mazlíka Tamagočiho. Informuje o tom britský list The Telegraph.

Zvířátko zakleté v oválném strojku a neustále sekýrující své majitele bylo hitem v polovině devadesátých let, celosvětově se těchto "vajec" prodalo téměř 80 milionů.

77 tisíc korun za kilo tuňáka. Japonský majitel řetězce suši barů doplňoval zásoby
 

Dnes je nově na japonském Amazonu k dostání za 2000 jenů (asi 450 korun). Originál z roku 1996 je dnes násobně dražší.

Bandai nabízí tyto hry v původní podobě z roku 1996 s šesti zvířátky. O ty je nutné se starat, například je virtuálně krmit, napájet či odklízet výkaly. Pokud péče není dostatečná, zvířátko to dává jasně najevo a v případě další nečinnosti majitele "zemře".

Jak upozorňuje britský list, v posledních dvaceti letech Tamagoči zcela nezmizel, byly vydávány například videohry. Nicméně jeho původní podoba se vrací až nyní. A mezi Japonci údajně comeback způsobil nákupní horečku i vlnu nostalgie.

Japonský hotel jde proti technologickému proudu. Zaměřil na knihomoly

„Mé děti je měli ve škole zakázané, takže jsem ty zatracené věci musel nosit každý den do práce a starat se o ně, aby nechcípli,“ cituje Telegraph jeden z příspěvků, které k tématu zaplavily japonské sociální sítě.

Retrovlny se nyní vracejí mnohem rychleji, než bylo dříve zvykem. Podobně jako Bandai na nostalgii spoléhá například výrobce telefonu Nokia 3310.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!