Fond J&T Ventures investuje desítky milionů korun do českého startupu Sharry | e15.cz

Fond J&T Ventures investuje desítky milionů korun do českého startupu Sharry

Zakladatelé startupu Sharry Jakub Řezníček, Vladimír Cibulka, Michal Čeřovský a Josef Šachta
Zakladatelé startupu Sharry Jakub Řezníček, Vladimír Cibulka, Michal Čeřovský a Josef Šachta
• 
ZDROJ: Sharry

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Fond J&T Ventures investuje vyšší desítky milionů korun do českého startupu Sharry. Jeho řešení pro správu budov a mobilní přístup do kanceláří využívají newyorské mrakodrapy i evropské projekty, uvedla dnes firma v tiskové zprávě. V letošním roce plánuje společnost posílit svou pozici v USA, expandovat na další trhy a rozšířit tým.

Sharry umožňuje zaměstnancům i návštěvníkům firem používat ke vstupu do kanceláří mobilní telefon místo plastových karet. Klíč v podobě mobilní aplikace jim umožňuje i přístup do garáží, přivolání výtahu, mohou si rezervovat i parkovací místo, nahlásit závadu v budově, získat slevu z okolních podniků nebo upozornění od správce budovy. Software Sharry využívá více než 100 tisíc lidí a desítky tisíc dalších projdou každý měsíc jejich návštěvním systémem na recepcích.

„Letos chceme potvrdit naší pozici lídra v oblasti vstupu do budov pomocí mobilního telefonu. Zakázky, na kterých právě pracujeme, jsou největší svého druhu ve světě. Nyní je naše řešení asi ve stovce budov v šesti státech, díky smlouvám s globálními společnostmi rozšíříme náš produkt ještě letos do dalších 50 zemí,“ uvedl výkonný ředitel a spoluzakladatel Sharry Josef Šachta. Sharry nyní zaměstnává 45 lidí, chce ale tento počet výrazně rozšířit a expandovat v Evropě i v USA. Aktuálně nabízí 15 pozic.

Jak bude vypadat investiční rok 2022?

Video se připravuje ...
Jak bude vypadat investiční rok 2022?

Zakladatelé Sharry se potkali ve sdílených kancelářích. První velký projekt realizovali v roce 2017, kdy vyhráli výběrové řízení na vytvoření univerzálního softwaru a mobilní aplikace Connected by Skanska pro všechny nové administrativní budovy této společnosti ve střední Evropě. V roce 2018 firma uspěla mezi 192 projekty v soutěži Vodafone Nápad roku.

J&T Ventures je fond rizikového kapitálu o velikosti 47 milionů eur (cca 1,15 miliardy korun), který investuje do slibných technologických společnosti v raných i pokročilejších fázích. Společnost doposud investovala do 25 projektů z pěti zemí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery