Google investuje stamiliony dolarů do čínského e-shopu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Google investuje stamiliony dolarů do čínského e-shopu

Google investuje stamiliony dolarů do čínského e-shopu
Google
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Americký internetový gigant Google investuje 550 milionů dolarů (více než 12 miliard korun) do čínského internetového prodejce JD.com. Dohoda o investici je součástí snahy Googlu o expanzi na rychle rostoucích asijských trzích. Prozatím však nebude zahrnovat žádné nové významné aktivity Googlu v Číně, kde jsou hlavní služby amerického podniku blokovány, protože se odmítl podřídit místním pravidlům cenzury.

Investice je podle podniků součástí širšího partnerství, které bude zahrnovat propagaci produktů firmy JD.com v nákupní službě společnosti Google. Tento krok byl mohl firmě JD.com pomoci expandovat mimo Asii a vybudovat si pozice na trzích ve Spojených státech a Evropě, napsala agentura Reuters.

"Toto partnerství s Googlem otevírá širokou škálu možností pro nabídku kvalitních maloobchodních služeb zákazníkům po celém světě," uvedla společnost JD.com. Podle mluvčího firmy Google v rámci dohody obdrží přes 27 milionů nových akcií JD.com. Jeho podíl v čínském podniku tak bude činit necelé procento.

Podle zdrojů agentury Reuters by Google mohl investovat rovněž do indického internetového prodejce Flipkart. Představitelé amerického podniku však tuto informaci odmítli komentovat.

Edenred zavádí platbu smartphonem za benefity
Vyšší mzdy jsou nesmysl, Češi si je nezaslouží, řekl exprezident Klaus
Majitel Kary se pouští do nového byznysu
Nová divize Rockaway investuje do odvětví kryptoměn

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!