INVENTI expanduje do Německa, první pobočku otevírá poblíž Mnichova

Zdroj: Inventi

Česká softwarová společnost INVENTI rozšiřuje své působení do sousedního Německa. Pobočka vznikla jako joint venture se společnostmi Sabo Mobile IT GmbH a Green Digit GmbH a podtrhla tak dlouhodobou vzájemnou spolupráci.INVENTI aktuálně v ČR zaměstnává více než 160 lidí. V letech 2016 a 2017 se umístila v žebříčku „Deloitte Fast 50“ jako jedna z nejrychleji rostoucích technologických firem v Evropě.

Své silné stránky a zkušenosti z českého prostředí Inventi využije i na novém trhu. „Zaměříme se především na finanční instituce, telco a služby. Do konce roku plánujeme mít na projektech několik desítek lidí. Od vstupu na německý trh mimo jiné očekáváme další zajímavé projekty,“ okomentoval spojení Marek Mach, spoluzakladatel společnosti INVENTI.

„Během 6 let existence firmy se nám povedlo realizovat řadu IT projektů pro firmy jako jsou T-Mobile, Komerční banka, Datart či CK Fischer. Nabízíme široké služby, od frontend developmentu přes vývoj aplikací v JAVA a .NET prostředí až po sofistikované testování nejen software ale také hardware,“ doplnil Jan Kaštura, CEO společnosti INVENTI.

Jan Kaštura, CEOJan Kaštura, CEO | Inventi

Spolupráce s německými partnery

V loňském roce se zaměstnanci firmy podíleli na společném projektu pro německou automobilku a z této spolupráce vznikl nápad na otevření samostatné německé pobočky. „Ověřili jsme si, že se správnými partnery jsme schopni velmi úspěšně vést projekty napříč zeměmi. Pro expanzi do Německa jsme proto přizvali místní firmy – Sabo Mobile IT GmbH jako experty na mobilní aplikace a Green Digit GmbH jako specialisty v oblasti embedded řešení,” komentuje výběr partnerů Tomáš Vodenka ze společnosti INVENTI.

Inventi

Thomas Sykora, Managing Director společnosti Sabo Mobile IT GmbH k tomu dodává: „Z více než 25 lety zkušeností s velkými mezinárodními IT projekty víme, jak důležitá je pro úspěch úzká spolupráce všech stran a profesionální projektové řízení. A to je přesně to, co můžeme společně s INVENTI budoucím německým zákazníkům nabídnout.“

Volker Werbus, Managing Director firmy Green Digit GmbH, k tomu dodává: “Kombinace počtu invenťáků, ověřené kvality odváděné práce a přístupu ke spolupráci činí z INVENTI v Německu atraktivního hráče.“

Více o aktivitách německé pobočky je k nalezení na webu www.inventidev.de.