Mluvčími roku jsou Kavka z pražských hasičů a Bálek z Allianz | E15.cz

Mluvčími roku jsou Kavka z pražských hasičů a Bálek z Allianz

pab

Cenu za nejlepšího mluvčího veřejného sektoru letos získal Martin Kavka, který zastupuje Hasičský záchranný sbor ČR v Praze. V kategorii nejlepší mluvčí soukromého sektoru uspěl  Václav Bálek z pojišťovny Allianz. Ocenění převzali ve čtvrtek od profesní organizace PR Klub.

Třetí soutěžní kategorií byl PR tým roku, kterým se stalo Letiště Praha. Porota, kterou tvořily dvě desítky novinářů a odborníků z oblasti public relations, letos vybírala celkem z 138 nominací pro všechny kategorie.

Účastníci soutěže byli hodnoceni podle toho, jak jejich práce naplňuje kvalitativní standardy profese včetně etických principů a přispívá k jejímu pozitivnímu vnímání širokou veřejností. Porota rozhodovala také podle mediální analýzy, kterou vypracovala společnost Monitora.

Nejlepší tisková mluvčí pracuje v Plzeňském Prazdroji, určila porota

„Mluvčí neslouží jen k předávání informací. Přímo vytváří veřejnou image jednotlivců, firem či institucí. Připravují a vedou strategickou komunikaci a podobně jako šachisté by měli mít připraveno několik tahů dopředu,” říká předseda sekce mluvčích PR Klubu Martin Opatrný.

Soutěž pořádá organizace PR Klub, která sdružuje více než sto padesát expertů na komunikaci z řad ředitelů komunikace, tiskových mluvčí, PR manažerů a konzultantů. Navazuje tak na tradiční ocenění Tiskový mluvčí roku, které začal Český klub mluvčích společně s Komorou Public Relations udělovat již v roce 2003.

Začíná soutěž o nejlepšího mluvčího, vítěze bude znát v říjnu
PR agenturám se daří, více zakázek přinášejí sociální média

Autor: pab
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!