Nova plánuje novou stanici, cílit chce na mužské publikum | E15.cz

Nova plánuje novou stanici, cílit chce na mužské publikum

Martin Dejdar v roli Ozzáka ze seriálu Comeback.
Martin Dejdar v roli Ozzáka ze seriálu Comeback.
• 
ZDROJ: Sedmicka

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Televize Nova požádala Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o licenci pro novou televizní stanici. Její pracovní název je Kanál 5. Vysílat by měla přes pozemní digitální vysílače a v kabelových televizích. S odvoláním na předsedkyni RRTV Kateřinu Kalistovou o tom informoval server Médiář.cz. Podle informací serveru by měla být stanice zaměřena převážně na mužské publikum.

Skutečný název stanice bude jiný, v duchu názvů stávajících kanálů. Nova už kromě hlavního kanálu provozuje televizní stanice Nova Cinema, Nova Sport a místní mutaci hudební MTV.

Příští úterý přijdou zástupci Novy na schůzi RRTV. V jejím průběhu se budou licenční podmínky pro nový kanál upřesňovat. „Vůbec není vyloučeno, že si může změnit název,“ řekla serveru Kalistová. Pokud Nova licenci dostane, má ze zákona 360 dní na to, aby odstartovala vysílání.

Nova chystá do budoucna víc nových kanálů než jeden, a počítá pro ně s reklamními penězi, které by se měly na trhu objevit po odebrání reklamy veřejnoprávní ČT1 a ČT4, uvedl Médiář.cz s odvoláním na dřívější rozhovor Andruška pro týdeník Euro. „Nové kanály máme připravené a peníze, které se na trh uvolní ukončením reklamy na ČT, se hodit budou,“ potvrdil Euru šéf Novy.

Podle něho rozhodnutí spustit další kanál závisí na kondici reklamního trhu před podzimem, nejsilnější sezónou roku. „Musíme si hlavně zhodnotit, co očekáváme od podzimu, zda bude na trhu poptávka po dodatečném množství reklamního prostoru. Ten jsme pak schopni dodat právě i prostřednictvím nového kanálu,“ uvedl dále Andruško v rozhovoru pro Euro.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.