Provozovatel Skylinku koupí satelitní část Liberty Global | E15.cz

Provozovatel Skylinku koupí satelitní část Liberty Global

Skylink, ilustrační foto
Skylink, ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Společnost M7 Group, který v tuzemsku a na Slovensku provozuje satelitní platformu Skylink, koupí satelitní část firmy Liberty Global v ČR, na Slovensku, v Rumunsku a v Maďarsku. Transakce podléhá schválení regulátora a mohla by být dokončena v první polovině příštího roku. Firma to v pátek oznámila v tiskové zprávě.

Největší tuzemský satelitní operátor Skylink tak získá zhruba 800 tisíc nových zákazníků, které měla Liberty Global v zemích východní Evropy. Liberty Global poskytuje v Maďarsku satelitní služby pod značkou UPC Direct, v Česku a na Slovensku jako freeSAT a v Rumunsku pod značkou FocusSat. Liberty Global letos v Česku a na Slovensku prodala kabelovou firmu UPC operátorovi Vodafone.

„Je to logická akvizice, která nám umožňuje konsolidovat aktivity satelitní televize společnosti Skylink na českém a slovenském trhu a zároveň vstoupit na dva nové trhy. Kromě toho budeme moci na těchto dvou nových trzích rozšiřovat svou hybridní satelitní a OTT TV platformu (televizní vysílání přes internet). Na našich stávajících trzích je platforma OTT již použita zhruba 15 až 20 procenty zákazníků,“ uvedl generální ředitel M7 Hans Troelstra.Skylink má celkem v České republice a na Slovensku podle loňských údajů kolem 1,65 milionu zákazníků, z toho asi jeden milion připadá na Česko. Milion uživatelů platí měsíční servisní poplatek a 650 tisíc si předplácí některý z programových balíčků.

Vodafone oznámil převzetí některých aktivit poskytovatele kabelové televize a širokopásmových služeb Liberty Global letos v květnu. Transakce v hodnotě 18,4 miliardy eur (471 miliard korun) zahrnuje největší českou kabelovou společnost UPC, která poskytuje televizní služby, vysokorychlostní internet a služby spojené s telefonováním prostřednictvím pevné linky. Počet uživatelů internetu UPC v České republice v prvním čtvrtletí poprvé přesáhl půlmilionovou hranici.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah