Reklamu v ČT bude prodávat Media Master | E15.cz

Reklamu v ČT bude prodávat Media Master

Česká televize
Česká televize
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Dušan Kütner

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Po dlouhých měsících mají inzerenti konečně jasno, přes kterou agenturu budou moci nakupovat reklamní čas pro své spoty v České televizi po celý letošní rok. Veřejnoprávní stanice minulý týden podepsala smlouvu se společností Media Master, která zajišťovala prodej reklamy i dosud. Smlouva pokrývá období od dubna do prosince letošního roku, řekla deníku E15 mluvčí ČT Michaela Fričová.

Pro letošní rok tak končí peripetie s tendrem, který byl v posledním roce dvakrát zrušen. Předminulý pětiletý tendr odhadem za 195 milionů korun, který rovněž vyhrála firma Media Master, zrušil generální ředitel ČT Petr Dvořák loni na jaře. Důvodem byla výrazná změna pravidel pro vysílání reklamy ve vysílání ČT, neboť od října roku 2011 může veřejnoprávní televize vysílat reklamu pouze na ČT2 a ČT4 Sport, zatímco do té doby mohla umisťovat reklamní spoty na všech svých čtyřech kanálech. Tehdejší novela zákona také ukončila vysílání teleshoppingu.

Další tendr, jen dvouletý pro letošní a příští rok zhruba za 16 milionů, byl vyhlášen na podzim a zastaven v lednu. Přihlásil se do něj totiž pouze jediný zájemce, kterým byla opět agentura Media Master. Televize musela řízení podle zákona zrušit, aniž otevřela obálku s nabídkou. ČT se pak domluvila s Media Master na krátké tříměsíční smlouvě na první letošní čtvrtletí za milion korun a začala jednat o delším kontraktu.

S omezením reklamního prostoru také výrazně klesly příjmy ČT z reklamy. Z původního plánu příjmů ve výši 480 milionů korun pro rok 2011 nakonec veřejnoprávní televize inkasovala jen 231 milionů. Loni to bylo již jen 65 milionů, pro letošek je plán ještě o pět milionů nižší.

Stále je však ČT pro Media Master zásadní klient. „Media Master jakožto nástupnická organizace společností IP Praha a Arbomedia.net zajišťuje servis při prodeji reklamního prostoru ČT nepřetržitě od roku 1991. Jsem rád, že své zkušenosti a know-how získané za tuto dlouhou dobu můžeme ČT poskytovat i nadále,“ řekl deníku E15 jednatel firmy Vít Mikyska.

Otesánek z Kavčích hor

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah