Rockaway investuje do německé firmy Voya. Chce z ní udělat lídra digitalizace služebních cest | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Rockaway investuje do německé firmy Voya. Chce z ní udělat lídra digitalizace služebních cest

Rockaway investuje do německé firmy Voya. Chce z ní udělat lídra digitalizace služebních cest
Služební cesta
• 
ZDROJ: Profimedia

Investiční skupina Rockaway Capital podnikatele Jakuba Havrlanta investuje prostřednictvím své startupové divize Rockaway Ventures do německé společnosti Voya, která je lídrem v poskytování cestovních služeb pro firemní sektor. Výše investice se pohybuje v milionech eur.

Voya použije nové finanční prostředky na rozšíření týmu a další rozvoj svého produktu. Rockaway, pod kterou spadá Invia Group, chce využít existující know-how a vytvořit z Voya lídra digitalizace služebních cest po celé Evropě. Voya obsluhuje na pravidelné bázi 150 firem z nichž každá utrácí rozpočet na cestování od 250 tisíc po 2,5 milionu eur. V Německu utratí malé a středně velké firmy zhruba 40 miliard eur ročně za cestování svých zaměstnanců.

"Na sektor korporátního cestování se intenzivně díváme už delší dobu v souvislosti s naší znalostí cestovního ruchu a geografickou expanzí na západní trhy. Voya nás přesvědčila svým plnohodnotným produktovým řešením, počínaje rezervací jednotlivých služeb až po firemní řízení cestovních nákladů, a především silným týmem, který má schopnost táhnout věci kupředu," uvedl Viktor Fischer z Rockaway Ventures.

Nová divize Rockaway investuje do odvětví kryptoměn

Voya nabízí svým klientům kompletní řešení on-line rezervace produktů a služeb od letenek, hotelů, vlaků až po půjčení auta jak ve webové tak v mobilní verzi. Mezi investory Voya patří firmy jako Global Founders Capital, Rockaway Ventures, 500 Startups, nebo MOTU Ventures.

Pro skupinu Rockaway nejde o první investici z oblasti cestovního ruchu – do portfolia už patří Invia Group, která působí na sedmi evropských trzích s transakčním objemem 1,4 miliardy eur (36 mld. korun). Loni její služby využily přes tři miliony zákazníků, kteří využívají portály jako ab-in-der-urlaub.de, fluege.de, travelplanet.pl nebo česká, slovenská a maďarská Invia.

KKCG a Rockaway investovaly do ThreatMark. Věnuje se obraně před kybernetickými útoky na banky
Antimonopolní úřad umožnil Rockaway koupit knižního lídra Euromedia Group

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!