Samsung: Pokud bude euro dál klesat, v Evropě zdražíme | E15.cz

Samsung: Pokud bude euro dál klesat, v Evropě zdražíme

Samsung
Samsung
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung Electronics dosáhl ve druhém čtvrtletí rekordního provozního zisku. Podle předběžných výsledků citovaných agenturou Reuters firma vydělala 6,7 bilionu wonů (120 miliard korun). Proti stejnému období loňského roku se provozní zisk zvýšil o 79 procent.

„Evropa je náš největší spotřebitelský trh pro elektroniku a možná budeme nuceni zahájit škrty v nákladech a zvýšit prodejní ceny, pokud euro bude dál klesat,“ řekl reuters pod podmínkou anonymity jeden z manažerů jihokorejské firmy.

Přestože je provozní zisk Samsungu na rekordní úrovni, vedení společnosti se obává problémů s tržbami kvůli krizi v eurozóně. Euro proti korejskému wonu oslabilo od loňského roku o osm procent a je na dvouletém minimu.

Obrat Samsungu činil ve druhém čtvrtletí 47 bilionů wonů a byl tak mírně nižší než firmou předpokládaných 50 bilionů. Táhly ho především prodeje nového mobilního telefonu Galaxy S III. Naopak u televizí a domácích spotřebičů se společnost zřejmě potýká s větším tlakem na cenu, než se předpokládalo.

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah