Sanoma následuje Mafru a spojuje redakce týdeníků Vlasta a Květy | E15.cz

Sanoma následuje Mafru a spojuje redakce týdeníků Vlasta a Květy

Vlasta
Vlasta
• 
ZDROJ: Vlasta.cz

ČTK

Sanoma Media Praha spojila redakce týdeníků Květy a Vlasta a webu Vlasta.cz. Se změnou přichází také nový šéfredaktor Květů Tomáš Coňk a nová šéfka Vlasty Lenka Jindrlová, která tak vystřídá Jiřinu Pavlíkovou. Informoval mluvčí vydavatelství Filip Poštulka.

Spojenou redakci povede dosavadní šéfredaktor Týdeníku Květy Pavel Traub. „Chceme dále zvýšit kvalitu obou printových titulů, posílit jejich jedinečnost, ale zároveň nechceme plýtvat silami,“ uvedl Traub. Novináři, kteří se specializují na životní styl, především z původní redakce Vlasty, tak budou připravovat materiály pro oba časopisy stejně jako reportéři z redakce Květů.

Traub bude nadřazen vedoucím redaktorům, kteří budou zodpovídat za jednotlivé značky. Týdeník Vlasta i web Vlasta.cz bude mít na starosti současná šéfredaktorka internetové verze časopisu Lenka Jindrlová. Dosavadní šéfka Vlasty Pavlíková z vydavatelství odešla po vzájemné dohodě. Týdeník Květy nově povede novinář Tomáš Coňk.

„Je to moderní koncept, který používá ve světě, ale i na našem trhu řada vydavatelství,“ řekl k čerstvé změně publisher obou titulů Petr Zavadil. Minulý týden sloučení redakcí fota, zahraničí a sportu u svých deníků Lidové noviny, MF Dnes a webu iDnes.cz oznámil mediální dům Mafra.

Aktuální změna je v souladu s vizí, kterou představila ředitelka vydavatelství Agnieszka Dolezych. K dalším krokům nové šéfky, která do čela Sanomy Media Praha nastoupila v červnu, patří zavedení kategorie luxusních, masových a hobby titulů. Sanoma Media Praha patří mezi deset českých vydavatelů s nejvyššími příjmy z inzerce. Z reklamy do svých tištěných titulů firma loni inkasovala 580 milionů korun, což je o zhruba čtyři procenta méně než v roce 2010.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.