Sarbu v CME posílil - dostal novou smlouvu i příslib zlatého padáku | E15.cz

Sarbu v CME posílil - dostal novou smlouvu i příslib zlatého padáku

Adrian Sarbu
Adrian Sarbu
• 
ZDROJ: Kolaz E15

ČTK

Adrian Sarbu zůstane prezidentem a generálním ředitelem společnosti Central European Media Enterprises Ltd (CME) až do prosince 2016. Současný kontrakt měl Sarbuovi skončit v prosinci 2013, podle zprávy zveřejněné na Yahoo Finance se dohodla firma s Sarbuem na novém kontraktu. CME vlastní v Česku televizi Nova.

Nová dohoda nahrazuje předchozí z července 2009, která měla skončit v prosinci 2013. Sarbu bude nadále pobírat roční plat 1,8 milionu USD (35,8 milionu Kč). Roční odměna pak může činit až 100 procent ročního platu.

Pokud by se firma rozhodla ukončit dobrovolně kontrakt dříve nebo ho neprodloužila, dostane Sarbu odstupné od 3,6 milionu do 5,4 milionu USD, v závislosti na době ukončení dohody. Místo odstupného může firma také jmenovat Sarbua šéfem rumunských operací, píše Yahoo Finance.

Součástí skupiny CME je společnost CET 21, která drží licence pro vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Fanda, Smíchov, Telka a české verze hudební stanice MTV. CME vedle České republiky provozuje televizní stanice také na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku, Chorvatsku a Slovinsku. S akciemi firmy se obchoduje na trhu Nasdaq v USA a na pražské burze cenných papírů. Největším akcionářem CME je společnost Time Warner.

CME loni prohloubila ztrátu po zdanění na trojnásobných 546,4 milionu dolarů. Výnosy firmě klesly o 11 procent na 772,1 milionu dolarů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.