Šéfredaktor Lidových novin Balšínek odejde z Mafry | E15.cz

Šéfredaktor Lidových novin Balšínek odejde z Mafry

Dalibor Balšínek
Dalibor Balšínek
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Šéfredaktor Lidových novin Dalibor Balšínek ke konci roku odejde z vydavatelství Mafra, kde zároveň působí jako člen představenstva. Další pracovní kroky zatím zvažuje. O konkrétní podobě a termínu svého odchodu bude ještě Balšínek s vedením společnsti jednat.

Balšínek zdůraznil, že mu ke konci roku končí smlouva a z toho logicky vyvozuje, že odchází. „Faktický stav je takový, že odcházím,“ řekl. „Předpokládám, že najdeme rozumnou dohodu, která bude odpovídat dosavadním korektním vztahům, které jsme měli,“ poznamenal ohledně dalšího jednání s vedením společnosti.

„Současná smlouva panu Balšínkovi vyprší na přelomu roku, tuto smlouvu má uzavřenou s předchozím akcionářem. O nové smlouvě budeme jednat a pak budeme komunikovat výsledek,“ řekl serveru Mediaguru.cz předseda představenstva Štěpán Košík.

Mediaguru připomněl, že Balšínek přišel do vedení Lidových novin v únoru 2009. Jako jeden z prvních úkolů dostal na starost rozvoj deníku Lidové noviny a zpravodajského serveru Lidovky.cz.

Po změně majitele z Lidových novin již odešli například Tomáš Němeček, Lenka Zlámalová, Ondřej Suchan, Daniel Kaiser či Václav Drchal.

Agrofert převzal skupinu Mafra vydávající rovněž deník Dnes a provozující servery idnes.cz a lidovky.cz minulý měsíc. Společnost k tomuto okamžiku doplnila šestičlenné představenstvo o dva zástupce - finančního ředitele společnosti AGF Media Michala Berku a právníka Václava Knotka. V představenstvu společnosti kromě Balšínka zůstali původní členové Roman Latuske a Petr Marek.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah