Seznam.cz rekordně zvýšil zisk | E15.cz

Seznam.cz rekordně zvýšil zisk, vydělal přes 1,3 miliardy

Seznam.cz
Seznam.cz
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Největší tuzemská internetová firma Seznam.cz loni zvýšila zisk o 21 procent na rekordních 1,34 miliardy korun. Tržby se zvýšily o 11 procent na 4,12 miliardy korun. V letošním roce očekává stejné tržby. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Největší podíl na celkových nákladech 2,8 miliardy korun měly osobní náklady 1,2 miliardy korun. Náklady na služby firma vykázala v celkovém objemu 1,02 miliardy korun. Počet zaměstnanců se zvýšil o 107 na 1304 pracovníků.

Loni se podle dřívějších informací dařilo obsahovým službám, zpravodajství i prodeji tzv. programatické reklamy, tedy reklamy prodané a umístěné prostřednictvím služby Sklik nebo RTB. Ta již tvoří více než polovinu inzerce. Programatický nákup reklamy se dělá v online aukci. Cenu za zobrazení již neurčují pouze jednotliví provozovatelé serverů, ale odvíjí se od zájmu zadavatelů na tom kterém webu inzerovat.

Část reklamních tržeb generoval tzv. feed na domovské stránce Seznamu, který nabízí odkazy na zpravodajský obsah od partnerských vydavatelů. Umístěním jejich článků na domovskou stránku, která je nejnavštěvovanější na českém internetu, jim Seznam.cz generuje výrazně vyšší návštěvnost a roste jim tedy i příjem z reklamy.

Seznam.cz patří zakladateli Ivo Lukačovičovi. Návštěvnost jeho webů se pohybuje kolem osmi milionů reálných uživatelů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah