Sony sází na konzoli Vita, věří v oživení | E15.cz

Sony sází na konzoli Vita, věří v oživení

Sony Vita
Sony Vita
• 
ZDROJ: chinapost.com.tw

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Sony dnes v Japonsku zahájila prodej přenosné herní konzole Playstation Vita, která je nástupcem poměrně úspěšné Playstation Portable (PSP), jež se začala prodávat již před sedmi lety. Firma si od nového zařízení slibuje oživení svého hospodaření, které v posledních letech skomírá.

Sony předpokládá, že prodeje PS Vita budou velmi dobré, čemuž údajně napovídají i předobjednávky, které výrazně překonaly počet zatím vyrobených kusů herní konzole. Vedení Sony nicméně odmítlo odhalit jakákoliv prodejní čísla.

„Jsem velmi spokojený. Nebude problém uspokojit poptávku, ale je možné, že v prvních dnech by mohl být konzole na trhu nedostatek,“ řekl novinářům jen dva dny před zahájením prodejů prezident Sony Andrew House.

Vita proti svému předchůdci PSP nabízí spoustu vylepšení. Disponuje mimo jiné dotykovým displejem, senzorem pohybu a dvěma kamerami. Hráči se mohou připojit k mobilnímu internetu stejně jako uživatelé chytrých telefonů a PS Vita disponuje jako její předchůdce připojením k Wi-Fi sítím, přičemž podporuje i aplikace postavené na využití navigačního systému GPS.

Hlavním rivalem PS Vita na trhu bude herní konzole od společnosti Nintendo s názvem 3DS. Ta se podle agentury AP prodává velmi špatně navzdory tomu, že firma vsadila na 3D technologii. Nintendo bylo dokonce nuceno snížit ceny konzole již po šesti měsících od uvedení do prodeje.

Otázkou ale zůstává, zda se Sony povede lépe. Firma má v rozpočtovém roce, který končí v březnu 2012, vykázat ztrátu jedné miliardy dolarů, tedy téměř 20 miliard korun. Pokud se tato čísla potvrdí, půjde o čtvrtou ztrátu v řadě.

Hráči v USA a Evropě si na prodej nové herní konzole od Sony ještě budou muset několik měsíců počkat. V obchodech by se PS Vita měla objevit až 22. února, přičemž její ceny se budou pohybovat od 249,99 až do 299,99 dolarů (zhruba 4700 až 5700 korun) a v Evropě od 249,99 do 299,99 eur (6400 až 7800 korun).

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah