Spoluzakladatelé Instagramu Systrom a Krieger opouští vedení společnosti | E15.cz

Spoluzakladatelé Instagramu Systrom a Krieger opouští vedení společnosti

Spoluzakladatelé Instagramu Systrom a Krieger opouští vedení společnosti
Kevin Systrom a Mike Krieger
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Spoluzakladatelé sociální sítě na sdílení fotek Instagram Kevin Systrom a Mike Krieger odchází z vedení společnosti. Důvod Reuters nezmínili, Systrom nicméně na svém blogu uvedl, že si chtějí odpočinout a poté se opět věnovat tvůrčí činnosti. Šéf společnosti Facebook Mark Zuckerberg, která síť v roce 2012 koupila, dvojici ocenil jako mimořádné produktové lídry. Uvedl také, že se těší na to, co se Systrom a Krieger chystají vytvořit nového.

Podle agentury Bloomberg může za odchodem zakladatelů stát rostoucí napětí a neshody mezi nimi a majitelem skupiny Markem Zuckerbergrem.

„Mike a já jsme vděční za posledních osm let v Instagramu a šest let s facebookovým týmem,“ uvedl Systrom. „Vyrostli jsme z 13 lidí na více než tisícovku s kancelářemi po celém světě,“ poznamenal s tím, že jsou nyní s Kriegerem připraveni na novou kapitolu.

Z oznámení podle agentury Reuters nevyplývá, kdy dvojice firmu opustí, podle Instagramu to ale bude brzy.

Instagram, který v roce 2012 koupila společnost Facebook za jednu miliardu dolarů, se z aplikace původně vytvořené pro sdílení fotografií rozrostl do služby, kterou lidé využívají pro sdílení krátkých videonahrávek a posílání vzkazů.

Facebook je největší sociální síť na světě, má 2,23 miliardy aktivních uživatelů měsíčně. V poslední době se však firma dostala pod palbu kritiky kvůli nedostatečné ochraně soukromí a kontrole zveřejňovaného obsahu.

Autor: ČTK
 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!