FCC schválila spojení T-Mobile US a Sprint | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Stamiliardová fúze: FCC schválila spojení amerických operátorů T-Mobile US a Sprint

ČTK

Americká Federální komise pro spoje (FCC) schválila plánované spojení telekomunikačních operátorů T-Mobile US a Sprint. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na své zdroje. Transakce v hodnotě 26,5 miliardy dolarů (zhruba 616 miliard korun) už v červenci získala souhlas amerického ministerstva spravedlnosti. Stále však čelí žalobě ze strany generálních prokurátorů více než desítky států USA.

Žaloba tvrdí, že fúze, která má spojit třetího a čtvrtého největšího mobilního operátora v USA, by vedla k růstu cen pro spotřebitele. Termín soudního řízení byla stanoven na 9. prosince, píše Reuters.

Firmy T-Mobile US a Sprint se v rámci schválení transakce ministerstvem spravedlnosti dohodly, že prodají některé aktivity poskytovateli satelitní televize a internetu Dish Network. Ten by se tak měl stát ve Spojených státech novým mobilním operátorem.

Americké úřady schválily spojení operátorů T-Mobile US a Sprint

Ministerstvo si od tohoto kroku slibuje omezení negativního dopadu fúze firem T-Mobile US a Sprint na hospodářskou soutěž. Bez vzniku nového operátora by se v důsledku spojení snížil počet mobilních operátorů v USA ze čtyř na tři.

Firmy dohodu oznámily už loni v dubnu. T-Mobile US je dceřinou společností německého operátora Deutsche Telekom, zatímco firmu Sprint má pod kontrolou japonský technologický konglomerát SoftBank Group.

Přehledně: Mobilní signál v metru. Kde si zavoláte a mrknete na facebook a kde ne?

Mobilní data: Neplaťte za to, co nespotřebujete, radí odborník

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!