Streamovací služba Disney+ bude v Česku dostupná od půlky června

Disney+

Disney+ Zdroj: Profimedia.cz

Mezi Disneyho nejznámější hrdiny patří Mickey Mouse, pes Goofy nebo kačer Donald.
Paradoxně sám Walt Disney přitom čelil obvinění z antisemitismu a obecně z rasové nesnášenlivosti. Ti, kdo ho znali, ale takové tvrzení popírají.
Walt Disney se narodil 5. prosince 1901 v Chicagu a když mu bylo 10, přesídlila jeho rodina do Kansas City.
Walt Disney se narodil 5. prosince 1901 v Chicagu a když mu bylo 10, přesídlila jeho rodina do Kansas City.
Disney v mládí vystřídal několik pracovních pozic coby reklamní kreslíř. Praktiky jeho nadřízených byly ale na jeho styl až příliš úzkoprsé.
6
Fotogalerie

Streamovací služba Disney+ bude dostupná pro české uživatele od 14. června. Cena měsíčního předplatného bude 199 korun, za rok pak uživatelé zaplatí 1990 korun. Předplatitelé budou mít mimo jiné přístup k exkluzivnímu obsahu z produkce Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic a Star. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

Letos se již na českém trhu objevila platforma HBO Max, která nahradila předchozí HBO Go. Streamovací služby si v Česku předplácí 1,5 až dva miliony lidí. Nejoblíbenější jsou platformy Netflixu a HBO.

Předplatitelé Disney+ se mohou těšit na seriály jako Boba Fett: Zákon podsvětí, Mandalorian či Moon Knight. K vidění bude rovněž film Shang-Chi a legenda o deseti prstenech, nominovaný na Oscara, nebo další nominant Luca. V nabídce se objeví i oscarové filmy Encanto a Cruella.

Video placeholde
Disney chystá bydlení s příběhem pro komunitu fanoušků i seniory • Videohub

Disney+ nabídne vysokou kvalitu obrazu a možnost streamovat až na čtyřech zařízeních najednou, neomezené stahování až na deseti zařízeních, podporu IMAX Enhanced u vybraných titulů nebo možnost nastavení až sedmi různých profilů, včetně možnosti nastavit dětský profil.