Disney+ v ČR | Cena | Nabídka | Obsah | Filmy | Seriály | e15.cz

Disney Plus je konečně v Česku: Co nabízí, kolik stojí a jak se liší od konkurence

nos, jon

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Od 14. června v Česku startuje nová streamovací služba Disney Plus. Divákům nabízí filmy a seriály za předplatné 199 korun měsíčně nebo 1990 na celý rok.

Co je služba Disney+

Disney Plus je streamovací služba, za jejímž vznikem stojí The Walt Disney Company, americká společnost se stoletou tradicí. Světovou premiéru si Disney Plus odbyla 12. listopadu 2019 a aktuálně má zhruba 130 milionů uživatelů. Nově služba zahájila vysílaní i v Česku.

Datum spuštění Disney+ v Česku

V úterý 14. června se divákům v České republice otevřela knihovna hraných i animovaných filmů či seriálů studií Walt Disney či Pixar. 

Cena předplatného a registrace Disney+

Cena měsíčního předplatného Disney+ bude 199 korun. Roční předplatné vyjde na 1990 korun, kdo si službu předregistroval do 14. června, na toho se vztahuje zaváděcí slevová akce na roční předplatné v hodnotě 1590 Kč. Zákazníkům přijde v průběhu 14. června email s pokyny k aktivaci, toto roční předplatné je však třeba aktivovat do 26. června.

Předplatné umožní sledování zároveň na čtyřech zařízeních a neomezené stahování až pro deset zařízení či nastavení až sedmi různých profilů včetně dětských. Registrace je českým zájemcům k dispozici na internetových stránkách Disney+.

Nabídka Disney+

Streamovací služba Disney+ nabízí více jak 800 filmů, 900 seriálů a sbírku 130 exkluzivních titulů z původní tvorby.pořadů a epizod z produkce studií Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic a další obsah z produkce značky Star. Díky historii společnosti Disney a její bohaté filmografii je na Disney+ k dispozici jak filmová a televizní klasika, tak nové filmy a pořady z produkce The Walt Disney Studios.

Služba láká především na Hvězdné války. Předplatitelé v mají přístup k seriálu Boba Fett: Zákon podsvětí a oběma řadám seriálu Mandalorian. Krom toho je na Disney+ k dispozici i celá sága Skywalkerů – Star Wars Epizoda 1 až 9. Star Wars produkce se momentálně rozrůstá spíše formou seriálů jako Mandalorian, The Book of Bobba Fett či Obi-Wan Kenobi. V nabídce však nachybí ani animované seriály jako Klonové války, Rebelové nebo Vadná várka (Bad Batch).

Na své si přijdou i milovníci ságy Vetřelec, Predátor nebo Avatara od Jamese Camerona. z novější produkce nechybí Ulička přízraků režiséra Guillerma Del Tora anebo Expedice: Džungle s Dwaynem Johnsenem a Emily Blunt.

Fanoušci superhrdinů mají možnost streamovat přes 40 Marvel filmů, včetně snímku Shang-Chi a legenda o deseti prstenech, nominovaného na Oscara, a filmů Eternals, Avengers: Endgame či Captain Marvel. Na Disney+ najdou také přes 30 Marvel seriálů včetně Moon Knight, Loki a WandaVision.

Na platformě najdete téměř všechny marvelovské snímky (MCU) s výjimkou posledního filmu se Spider-Man s Tomem Hollandem a snímku The Incredible Hulk. Důvodem jejich absence jsou distribuční práva. Ta vlastní v případě Hulka filmová společnost Universal Pictures, v případě Spider-Mana pak Sony Pictures.

Aktualizace 4.8. 2022: Sony se podle všeho dohodla s Disneym a první dva snímky s Tomem Hollandem filmotéka momentálně obsahuje. Stejně jako například filmy Into the Spider-Verse a oba snímky Amazing Spider-Man s Andrew Garfieldem. Na Disney+ najdete i animovanou produkci o Spider-Manovi. Nabídka se může časem změnit. 

Video se připravuje ...
Promo na spuštění služby Disney+ v ČR

Předplatitelé si mohou užít přes 300 titulů z produkce Disney a Pixar. Je mezi nimi kompletní kolekce Příběh hraček, film Duše a na Oscara nominovaný snímek Luca. Od společnosti Walt Disney Animation Studios jsou k dispozici Oscarem oceněné snímky Encanto či Cruella s Emmou Stone v hlavní roli. V nabídce nechybí ani filmová série Doba ledová.

Dokumenty National Geographic jako Záchrana a Free Solo od Oscary oceněných režisérů a producentů E. Chai Vasarhelyiho a Jimmyho China jsou dostupné spolu s populárními seriály National Geographic jako například Svět očima Jeffa Goldbluma nebo Gordon Ramsay: Do neznáma.

Z produkce Star si mohou předplatitelé vychutnat úspěšný komediální seriál Jen vraždy v budově, minisérii Pam a Tommy, The Kardashians nebo tajemný thriller Smrt na Nilu od hvězdného režiséra Kennetha Branagha, který ve filmu ztvárnil i hlavní roli slavného detektiva Hercula Poirota.

Do početné skupiny klasických komedií a akčních filmů osmdesátých a devadesátých let patří například Smrtonosná past, Con Air, Skála, Velké nesnáze v Malé Číně, Falešná hra s králíkem Rogerem, Žhavé výstřely nebo Sám Doma.

Nechybí Simpsonovi, Family Guy, The American Dad ani seriály Chirurgové, Záchranáři L. A. či Black-ish anebo všechny řady kultovních seriálů M.A.S.H. nebo 24 hodin. Nabídka seriálu Akta X bohužel momentálně obsahuje pouze filmy a desátou a jedenáctou sérii.

Uživatelé dále mají k tomu možnost streamovat své oblíbené klasické pohádky jako klasická i moderní Kniha džunglí, Aladin, Popelka, Na vlásku, Princezna a žabák nebo Malá mořská víla spolu s nedávnými filmovými trháky jako Raya a drak nebo Mulan. Přístup mají i ke stovkám seriálů a speciálů z Disney Channel jako Kouzelná Beruška a Černý kocour nebo Phineas a Ferb.

Fanoušci ocení animované klasiky jako Kačeří příběhy anebo Detective Duck, momentálně však bohužel chybí například Gumídci. Disney však v rámci své vintage kolekce nabízí i snímky z mnohem starší historie. Součástí kolekce je kupříkladu Sněhurka, Petr Pan, Pinocchio, Lady a Tramp, rané animované seriály s Mickey Mousem anebo Kačerem Donaldem a řada dalších.

Filmy a seriály na Disney+: Kvalita a obsah

Největším tahákem je kompletní filmová sága Hvězdných válek, kde větší část z dostupných snímků je ve 4K kvalitě (UHD) se zvukem Dolby Atmos a HDR (HDR10 a Dolby Vision). Překvapivě to v Česku zatím neplatí pro epizody 2, 8 a 9, kde Disney nabízí poněkud nepochopitelně pouze HD zobrazení a zvuk ve formátu 5.1. Zajímavé je, že navzdory této skutečnosti zmíněné filmy najdete v UHD/HDR sekci. Na vysokou kvalitu zobrazení a zvuku se přitom společnost v poslední době zaměřuje, kromě nových snímků byla řada starších filmů pro moderní technologie i remasterována.

Četný 4K obsah podporující HDR, Dolby Vision a Dolby Atmos společnost nicméně přenesla i do knihovny Disney+ v Česku, silným zaměřením na tyto nejmodernější audiovizuální technologie trochu připomíná nabídku Apple TV, na druhou stranu letos zavedená HBO Max v tomto ohledu pokulhává. Samozřejmě předpokladem k využití těchto technologií je, že máte televizi, která je podporuje.

Specialitou je pak technologie IMAX Enhanced, která je dostupná zatím jen pro několik filmů od Marvelu, u nichž díky o 26 procent většímu rozšíření poměru stran (1.90:1) obraz zabírá větší plochu než klasický širokoúhlý snímek. 

Na čem sledovat Disney+

Služby streamovacích platforem fungují jak v mobilních telefonech, na tabletech, počítačích, tak na chytrých televizorech. Podíl chytrých televizí s připojením k internetu využívá více než třetina českých domácností. 

Srovnání cen streamovacích platforem v ČR

Název streamovací služby Měsíční poplatek
Disney+ 199 Kč
Netflix Basic 199 Kč
HBO Max 199 Kč
Amazon Prime 159 Kč
Apple TV+ 139 Kč
Voyo 159 Kč

Autor: nos, jon

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah