Disney+ v ČR | Cena | Filmy | Seriály | Kdy bude služba v Česku | E15.cz

Disney Plus v Česku: Cena, obsah, datum spuštění a srovnání s konkurencí

Streamovací platforma Disney+ zamíří v červnu do Česka.
Streamovací platforma Disney+ zamíří v červnu do Česka.
• 
ZDROJ: Profimedia

nos, jon

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Od 14. června v Česku startuje nová streamovací služba Disney Plus. Divákům nabídne filmy a seriály za předplatné 199 korun měsíčně nebo 1990 na celý rok.

Co je služba Disney+

Disney Plus je streamovací služba, za jejímž vznikem stojí The Walt Disney Company, americká společnost se stoletou tradicí. Světovou premiéru si Disney Plus odbyla 12. listopadu 2019 a aktuálně má zhruba 130 milionů uživatelů. Nově služba zahájí vysílaní i v Česku.

Kdy bude Disney+ v Česku

V úterý 14. června se divákům v České republice otevře knihovna hraných i animovaných filmů či seriálů studií Walt Disney či Pixar. 

Cena předplatného a registrace Disney+

Cena měsíčního předplatného Disney+ bude 199 korun. Roční předplatné vyjde na 1990 korun, do 26. června však platí zaváděcí slevová akce na roční předplatné v hodnotě 1590 Kč. Předplatné umožní sledování zároveň na čtyřech zařízeních a neomezené stahování až pro deset zařízení či nastavení až sedmi různých profilů včetně dětských. Registrace je českým zájemcům k dispozici na internetových stránkách Disney+.

Nabídka Disney+

Streamovací služba Disney+ nabídne tisíce pořadů a epizod z produkce studií Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic a další obsah z produkce značky Star. Díky historii společnosti Disney a její bohaté filmografii bude na Disney+ k dispozici jak filmová a televizní klasika, tak nové filmy a pořady z produkce The Walt Disney Studios. 

Filmy a seriály na Disney+: Kvalita a obsah

Největším tahákem by měla být kompletní filmová sága Hvězdných válek ve 4K kvalitě se zvukem Dolby Atmos a HDR (HDR10 a Dolby Vision). Na podobně vysokou kvalitu zobrazení a zvuku se společnost v poslední době zaměřuje, kromě toho však byla řada starších snímků pro moderní technologie i remasterována.

Star Wars produkce se momentálně rozrůstá spíše formou seriálů. Nebude tak chybět Mandalorian, The Book of Bobba Fett ani nadcházející série Obi-Wan Kenobi. V zahraničí na platformě najdete téměř všechny marvelovské filmy (MCU) s výjimkou aktuální trojice filmů Spider-Man s Tomem Hollandem a snímku The Incredible Hulk. Důvodem jejich absence jsou distribuční práva. Ta vlastní v případě Hulka filmová společnost Universal Pictures, v případě Spider-Mana pak Sony Pictures.

Mezi populární seriály z MCU, které by na platformě neměly chybět, patří WandaVision, Loki anebo Falcon & The Winter Soldier. Katalog by však měl být rozmanitý, neboť obsáhne produkci čítající snímky z dílny společností Disney, Star i Pixar, dále obohacené o dokumenty z dílny National Geographic.    

Na čem sledovat Disney+

Služby streamovacích platforem fungují jak v mobilních telefonech, na tabletech, počítačích, tak na chytrých televizorech. Podíl chytrých televizí s připojením k internetu využívá více než třetina českých domácností. 

Srovnání cen streamovacích platforem v ČR

Název streamovací služby Měsíční poplatek
Disney+ 199 Kč
Netflix Basic 199 Kč
HBO Max 199 Kč
Amazon Prime 79 Kč
Apple TV+ 139 Kč
Voyo 159 Kč

Autor: nos, jon

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery