Superhrdinové vydělali balík. Hollywoodská studia mají za sebou rekordní rok | E15.cz

Superhrdinové vydělali balík. Hollywoodská studia mají za sebou rekordní rok

Jiří Frydlewicz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Celkové tržby hollywoodských filmů v USA se za letošní rok dosud vyšplhaly na 11,38 miliardy dolarů. Experti očekávají, že v úplném závěru roku se přiblíží 12 miliardám. Pětadvacetiprocentní podíl na prodaných vstupenkách mají filmy o superhrdinech, píše web CNBC. 

Mnout ruce si mohou především u studia Walt Disney. Z pěti nejvýdělečnějších snímků v Americe za uplynulý rok totiž Disney bere zlato, stříbro i bronz. Komerčně vůbec nejúspěšnějším filmem se stal akční film Black Panther s výdělkem přesahujícím 700 milionů dolarů na americkém trhu a dalšími bezmála 650 miliony dolarů ve zbytku světa. 

Celkově se loni do amerických kinosálů dostalo devět superhrdinských filmů, které měly podíl 25 procent na všech prodaných vstupenkách. Analytická společnost Comscore uvedla, že tyto snímky nakonec přispěly k celkovým tržbám filmových studií skoro třemi miliardami dolarů.

Speak Visually. Create a presentation with Visme

Statistice prodaných vstupenek opět vládne studio Disney. To se i díky superhrdinům podílelo na 26 procentech z celkového počtu prodaných vstupenek, což je nejvíce ze všech studií. Následuje společnost Universal s necelými sedmnácti procenty a poté firmy Warner Bros. a 20th Century Fox. 

„Kino je v dobré kondici. Je živé a prosperující,“ uvedl hlavní analytik společnosti Comscore Paul Dergarabedian.

Speak Visually. Create a presentation with Visme

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah