T-Mobile a O2 vyjednávají o sdílení LTE sítí | E15.cz

T-Mobile a O2 vyjednávají o sdílení LTE sítí

T-Mobile a O2 vyjednávají o sdílení LTE sítí
Klasické SIM karty čeká podle asociace GSMA konec.
• 

msc

Cílem spolupráce je podle operátorů dosáhnout rychlejšího a širšího pokrytí území 4G (LTE) technologií, než vyžadují podmínky aukce kmitočtů. Spolupráce by podle nich měla přinést kvalitnější služby rychlého internetu více zákazníkům a usnadnit údržbu a provoz sdílené sítě. Operátoři by rádi začali sdílet sítě čtvrté generace ještě v letošním roce.

Oba operátoři chtějí sdílet síť na celém území, mimo území Prahy a Brna. T-Mobile bude odpovědný za správu a provoz sítě v západní části území, O2 bude provozovat síť ve východní části Česka.

„Mobilní síť čtvrté generace pokryje rychlým internetem nejen města, ale i venkovské oblasti. Sdílení mobilních sítí čtvrté generace je celoevropským trendem, což potvrzují úspěšná obdobná partnerství ve Velké Británii, Švédsku či Francii,“ uvedl generální ředitel O2 Luis Malvido, „Věříme, že rychlý rozvoj nejmodernějších mobilních sítí je v zájmu celé České republiky,“ dodal.

„Tento projekt umožní především rychlejší pokrytí celé České republiky nejrychlejším internetem,“ říká Milan Vašina, generální ředitel T-Mobile, a doplňuje: „Úspory dosažené touto spoluprací umožní další investice do provozovaných sítí a nabízených služeb.“

Bez ohledu na zvažovaný projekt, oba operátoři samostatně splní rovněž všechny závazky vyplývající z podmínek loňské aukce kmitočtů. Tak jako v ostatních zemích, i v České republice budou mít i nadále oba operátoři svou vlastní síťovou infrastrukturu a zcela nezávislou obchodní strategii.

Autor: msc
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!